Siyaset
Giriş Tarihi : 26-12-2013 14:18   Güncelleme : 26-12-2013 14:18

Melih Gökçek'ten Kemal Kiliçdaroglu’na hodri meydan

Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, 'Kemal Kiliçdaroglu dönemindeki tezgahlari bir bir ispat edemezsem belediye baskanligindan istifa edecegim' dedi.

Melih Gökçek'ten Kemal Kiliçdaroglu’na hodri meydan

Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, Twitter hesabindan CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’na yönelik açiklamalarina, bu kez istifa çagrisiyla devam etti. Kemal Kiliçdaroglu’nun SSK Genel Müdürlügü döneminde ayni model röntgen cihazinin bir yil arayla 7 kat fazla fiyatla aliminin yapildigina iliskin iddialara yönelik belgeleri daha önce Twitter’da paylasan Baskan Gökçek, “KK (Kemal Kiliçdaroglu) dönemindeki tezgahlari bir bir ispat edemezsem belediye baskanligindan istifa edecegim. Ama bir sartla… Ispat edersem kendi baskanligi birakacak. Çikip tartismak cesaret ister degil mi?” sözleriyle görüslerine yeni bir boyut kazandirdi.

MANSUR YAVAS DEGERLENDIRMESI

Geçen seçimde MHP’den Ankara Büyüksehir Belediye Baskan Adayi olan Mansur Yavas’in, bu kez CHP’nin Ankara adayi gösterilmesine iliskin elestirilerini devam ettiren Baskan Gökçek, simdi de AK Parti Antakya Belediye Baskani Lütfü Savas’in, CHP’nin Hatay Büyüksehir Belediye Baskan Adayi olarak gösterilmesini “ilkesizlik” olarak degerlendirdi.

“CHP, Hatay’dan aday yaptigi Lütfü Savas için 2008’de TBMM’de önerge vermisti” diyerek verilen önergeyi sosyal medya ile paylasan Baskan Gökçek, “CHP, Lütfü Savas’a ‘CHP’lileri siyasi görüs ve mezheplerinden dolayi fisliyor’ diye Meclis arastirmasi verirken, simdi CHP’den belediye baskan adayi yapti. Buna ilkesizlik mi denilir, omurgasizlik mi? CHP’liler lütfen cevabi siz verin. Iste önergenin gerekçesi” mesajinin ardindan paylastigi belgedeki su ifadelere yer verdi:

“Üniversitede yapilan ihalelerle ilgili olarak açilan ihale yolsuzlugu sorusturmasi nedeni ile üniversiteyle ilisigi kesilen Yrd. Doç. Dr. Lütfü Savas, Rektör Prof. Dr. Canda tarafindan yeniden göreve baslatilmistir. Rektör danismani olan Yrd. Doç. Dr. Lütfü Savas, usulsüz isleme imza atmak suçundan disiplin cezasi almis birisidir, ayrica Yrd. Doç. Dr. Lütfü Savas Tip Fakültesindeki ögretim üyelerini siyasi görüsüne, mezhebine ve dogum yerine göre fislemis, bu nedenle de yargilanmistir.”

Konuyla ilgili gazetelerde çikan haberleri de takipçilerine aktaran Baskan Gökçek, Kiliçdardoglu’nun SSK Genel Müdürü oldugu dönemdeki röntgen cihazi alimindaki fiyat farklarina iliskin belgeleri de yeniden takipçileriyle paylasti.

BASKAN GÖKÇEK’TEN “HODRI MEYDAN”

Twitter hesabindan yaptigi açiklamalarina Kiliçdaroglu’na yönelik istifa çagrisiyla yeni bir boyut kazandiran Baskan Gökçek, “Belgeler bende... Hodri meydan... KK (Kemal Kiliçdaroglu) cesareti varsa benimle TV’ye çikip suallerimi cevaplasin” mesajini paylasti.

“KK (Kemal Kiliçdaroglu) dönemindeki tezgahlari bir bir ispat edemezsem Belediye Baskanligindan istifa edecegim” twitinin ardindan Baskan Gökçek’in, “Ama bir sartla...Ispat edersem kendi baskanligi birakacak... Çikip tartismak cesaret ister degil mi?” mesaji takipçilerinden de büyük destek gördü.