Türkiye
Giriş Tarihi : 27-02-2014 12:30   Güncelleme : 27-02-2014 12:30

Melih Gökçek'ten Ironik Kaset Açiklamasi

Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, “Ben, 1071 Malazgirt Bulvari’nin açilisinda Basbakanimiz hakkinda bir konusma yaptim. Konusmanin ardindan hemen iki kaset de benim için salladilar. Inkar etmiyorum o ses benim. Ama aradaki makaslamalar hariç. Islerine gelmeyen yerleri kesmisler” dedi

Melih Gökçek'ten Ironik Kaset Açiklamasi
 

Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, TGRT Haber ekranlarinda yayinlanan Ankara’nin Gündemi programina konuk oldu. Gökçek, sunuculugunu TGRT Haber ve Ihlas Haber Ajansi Ankara Temsilcisi Batuhan Yasar’in yaptigi programda gündeme dair önemli açiklamalarda bulundu. Basbakan ile oglu Bilal Erdogan arasinda geçtigi iddia edilen telefon görüsmesinin montaj oldugunu belirten Gökçek, “Internette yayinlanan tapeleri dinliyorum. Basbakan diyor ki, ‘Oglum dinleniyorsunuz.’ Ama bu Basbakanimiz o kadar saf ki, her seyi de konusuyor telefonda. Yani hem ‘dinleniyorsunuz’ diyor hem de dinlendigini bile bile ‘Oglum sunu al getir, bunu götür’ falan diyor. Dinlendigini bilen bir basbakan bunlari nasil söyler. Teknoloji öyle bir sey ki, sesleri yan yana yüklüyorlar, sonra basiyorlar dügmeye, cümleleri kuruyorlar. Bu söylenilenlerin hiçbir mantikta yeri yok. Internette yayinlanan ses kaydinin ilk yarim dakikasini dinledigimde ben de sok olmustum. Ondan sonra dinlemeye devam ettigimde montaj oldugunu anladim. Simdi bunu degisik mizansenlerle yeniden desteklemeye çalisiyorlar” diye konustu.

“IKI KASET DE BENIM IÇIN SALLADILAR”
Kiliçdaroglu’nun grup toplantisinda internette yayinlanan ses kaydini dinletmesinin suç niteligi tasidigini ifade eden Gökçek, kendisi ile ilgili yayinlanan kasetler için ise, “Ben, 1071 Malazgirt Bulvari’nin açilisinda Basbakanimiz hakkinda bir konusma yaptim. Konusmanin ardindan hemen iki kaset de benim için salladilar. Inkar etmiyorum o ses benim. Ama aradaki makaslamalar hariç. Islerine gelmeyen yerleri kesmisler. CHP’nin afislerini sansürledigimiz yok. Olay su; ilgili firma, seçim öncesi siyasi bir afis olacagi için kendi aralarinda hukuki olup olmayacagi konusunda tartismis. Sonra bize de sormuslar. Bize de sorulunca, ben de bunu Mustafa ile karsilikli bir diyalog olarak konustum. O hukuk kisimlarini, tartisma kisimlarini tamamen makaslayip çikarmislar. Oralari söylemiyorlar. Yani bunda ne var simdi, cinayet mi isliyorum” degerlendirmesinde bulundu.

“BEN HÜSEYIN AYGÜN OLSAM, AYLIN NAZLIAKA OLSAM O YOLDAN GEÇMEZDIM”
1071 Malazgirt Bulvari’nin Ankara trafigini rahatlattigini kaydeden Gökçek, yol yapimina karsi çikan CHP milletvekillerinin elestirilerine, “Ankarali her seye layik. Biz burayi yaparken bazi CHP milletvekilleri bu yola karsi çikti. Ben Hüseyin Aygün olsam, Aylin Nazliaka olsam, onur meselesi yapar o yoldan geçmezdim. Bu ODTܒdeki çocuklari kandirdilar. Bu marjinal gruplar gerçekten zavalli çocuklar. Bu marjinal gruplar, o karsi çiktiklari uluslararasi sermayenin oyuncagi durumundalar suanda. Bunlari sokaga dökenler, dogrudan dogruya Amerika’daki Neoconlar, Istanbul’daki baronlar. Bunlar sokaga çikip devrim yapiyoruz zannediyorlar. Biz oradan 600 küsur tane agaç tahliye ettik. Bu agaçlarin da çogu çali grubu. Bizim oraya 105 bin çali grubu agaç diktik. 1071 Malazgirt Bulvari, dizayn açisindan suanda tartismasiz Ankara’nin en güzel bulvari oldu. Açilis günü üniversitede eylem yapmaya karar verdiler. Bütün Ankara’yi davet ettiler. Hacettepe Üniversitesi dahil herkes geldi. Toplam 600 kisi toplayabildiler. Ankara’daki bütün marjinal gruplari davet ettiler. ODTܒnün 26 bin nüfusu var. Bunlar zaten ODTܒnün içerisinde 250-300 kisi civarinda. Bizim bulvarin adi 1071 Malazgirt oldugu için bir tanesi kafasina Bizans yelegi geçirmis. Adama dokunmus, Bizans dogumlu mudur nedir, bilmiyorum. Neye karsi çikiyorlar anlamiyorum. CHP milletvekillerine sesleniyorum. Bizim Ankara’ya kazandirdigimiz yesilin CHP’li belediyeler zekatini yapmamistir bile. Ben belediye baskani oldugumda bundan 20 sene önce Ankara’da kisi basina 2 metrekare yesil alan düsüyordu. Suanda Ankara’da kisi basina tam 19 buçuk metrekare yesil alan düsüyor. Eger nüfus sabit olsa bu oran 39 metrekare olacakti. Yani, biz Cumhuriyet tarihi boyunca Ankara’ya dikilen agaç sayisi kadar agaci her sene dikmisiz” diye cevap verdi.

“ÇAYYOLU, ÇANKAYA’DAN ZERRE HIZMET ALMIYOR”
Yapimi süren Çayyolu ve Keçiören metro hatlari ile ilgili bilgi veren Gökçek, Çayyolu’nda yapilan hizmetlerin ideolojik nedenlerden dolayi oy olarak geri dönmedigini belirtti. Gökçek, konusmasini söyle sürdürdü:
“Çayyolu-Kizilay metro hattini 10 Mart’tan sonra uygun bir günde açacagiz. Keçiören metrosu da yil sonu itibariyle tamamlanacak. Sincan metrosunda vagon sayilari sinirli. Vagonlar geldikçe daha da rahatlayacak. Çayyolu’na yaptigimiz hizmetlerden dolayi bir oy beklentimiz yok. Çünkü maalesef oradaki vatandaslarimizin ciddi bir kismi, olaylara tamamen ideoloji bakiyorlar. Hizmet yönünden bakmiyorlar. Ben belediye baskani oldugumda Çayyolu’nda asfalt yoktu, asfalt getirdik. Kaldirim yoktu, kaldirim getirdik. Bir tane agaç yoktu, agaca doyurduk. Dogalgaz yoktu, dogalgaz getirdik. Su, yaz aylarinda 2 ya da 3 saat akardi, suyu 24 saat akar hale getirdik. Kizilay’a eskiden 45 dakikada inemezlerdi, trafigini rahatlattik. Oraya vermedigimiz hizmet kalmadi, fakat oya gelindigi zaman tamamen ideolojik düsünüyorlar. Bu ideolojik kurguyu kirmalari onlarin gerekliligi. Çankaya’dan da zerre kadar hizmet almiyorlar. Çankaya’dan hizmet almadiklari halde, Çankaya Belediyesi’ne gidiyorlar oy atiyorlar.”

“ANKARA ILÇELERINDE CHP’NIN BIZDEN ÖNDE OLDUGU TEK YER ÇANKAYA”
Gökçek, programin son bölümlerinde çesitli arastirma firmalarinin Ankara’da yaptirdigi anketleri paylasti. CHP Büyüksehir Belediye Baskan adayi Mansur Yavas’in memleketi Beypazari’nda bile anketlerde önde oldugunu ifade eden Gökçek, “Ankara genelinde yapilan çesitli anketler var. 21 bin 700 kisi arasinda yapilan bir ankette, CHP’nin adayi 34.1, MHP’nin adayi 14.4, Melih Gökçek 47.6 oy almis olarak görünüyor. Ikinci bir arastirma ise 3 bin 994 denek ile yapilmis. Orada da Melih Gökçek 44.8, CHP’nin adayi 35.9, MHP 16.3 olarak çikmis. Ben 94 bin 477 kisi ile anket yaptirdim. Buna göre MHP 9.81, CHP adayi 35.35, Melih Gökçek ise 52.81 çikti. Ben kendi anketime güveniyorum. CHP’nin Büyüksehir adayi Mansur Yavas, eskiden Beypazari’nda belediye baskanligi yapti. Ben, Beypazari’nda gittigim bir toplantinin ardindan anket yaptirdim. Sonra anket firmalarina seslendim, Beypazari’nda anket çalismasi yapmalarini istedim. Bazi anket firmalar, bu çagrima uydu ve Beypazari’nda anket yaptilar. Bu anketlerden biri bin 40 kisi ile yapildi. CHP adayi 34.2, ben 54 çiktim. Bin 850 kisiyle yapilan bir baska ankette ise CHP adayi 37.6, ben 56.6 oy almisim. Ankara ilçelerinde CHP’nin bizden önde oldugu tek yer Çankaya” dedi.