Siyaset
Giriş Tarihi : 23-12-2013 13:17   Güncelleme : 23-12-2013 13:17

Melih Gökçek'ten, Ahmet Hakan, Mansur Yavas ve CHP'ye Twitter'dan cevap

Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, twitter hesabindan yine çarpici açiklamalarda bulundu.

Melih Gökçek'ten, Ahmet Hakan, Mansur Yavas ve CHP'ye Twitter'dan cevap
 

CHP’nin, Ankara Büyüksehir Belediye Baskan adayinin Mansur Yavas olarak belinlenmesinin ardindan konuya iliskin ilk twitini, “Bu siralar sik twit atmadigim için birilerine bir seyler olmus... Basta Ahmet Hakan’a... Bugün CHP adayi resmen belli oldu. Artik rahat yorum yapabilirim… Eger erken twit atsam kesinlikle Mansur Yavas’i aday yapmazlardi… Artik dönüs yok… CHP insallah dersini alacak” sözleriyle atan Baskan Gökçek, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun SSK Genel Müdürlügü döneminde bir röntgen cihazi fiyatinin bir yilda yaklasik 7 kat fazla fiyatla aliminin yapilmasina iliskin belgeleri de takipçileriyle paylasti.

“SUÇLU VARSA CEZASINI ÇEKER”

Attigi Twitlerde “Artik rahat yorum yapabilirim” mesajinin ardindan Baskan Gökçek, son günlerde yasanan siyasi olaylara iliskin de degerlendirmelerde bulunarak, “Son günlerde gelisen oyunlar ülkemizin gelecegini tehdit ediyor... Yargiya intikal eden olayla ilgili konusmak istemiyorum... Suçlu varsa cezasini çeker... Ancak mahkeme sonuçlanmadan kimseye kesin damga vuramayiz...” açiklamasinda bulundu.

Bir takipçisinin, “Türkiye kiskaniliyor... Tek çareleri bizi içimizde birbirimize düsürmek. Degil birbirimize düsman olmak, yan gözle bile bakmak zulümdür. Kur’an birligi ve dirligi emretmektedir. Inananlar tekrar tekrar düsünsün” ve “ABD Ankara Büyükelçisi: ‘Halkbankla Iran’in iliskilerinin kesilmesini istedik. Dinlemediler. Bir imparatorlugun yikilisini seyrediyorsunuz” mesajini da retweet eden Baskan Gökçek, yasanan süreci, “Disarda ABD ve Israil, içerde baronlar ve CHP bu olaylardan nemalanmak istiyor... KK (Kemal Kiliçdaroglu) bos durmadi ve iki üç gündür giydiriyor da giydiriyor...” sözleriyle degerlendirdi.

RÖNTGEN CIHAZININ FIYATI BIR YILDA 7 KAT ARTMIS

Baskan Gökçek, mesajlarina CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun, SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu) Genel Müdürlügü döneminde bir yil arayla alimi yapilan röntgen cihazi fiyatlarinin yaklasik 7 kat artis gösterdigi belgeleri de paylasarak, “Bakin bugün KK (Kemal Kiliçdaroglu) ne beyanat vermis... Sevgili KK (Kemal Kiliçdaroglu)... Türkiye’de yolsuzluk konusunda konusacak son kisi sizsiniz... Bugünden itibaren sizin dosyalarinizi teker teker açacagim...” twitini atti.

Baskan Gökçek, “Iste ilk belgeler...KK SSK’da üç yil üst üste ayni mali bakin hangi fiyattan almis...bana bunu izah edeceksin KK...kaçma, kivirma yok...” mesajini atarak, Kemal Kiliçdaroglu’nun altinda imzasi bulunan belgeleri twitledi.

Her paylastigi belgenin altindan Baskan Gökçek, su yorumlari yazdi:

- “Yil 1993...1 adet 300 MA’lik röntgen cihazi 350.000.000 TL...

4 adeti 1.400.000.000 TL. Altinda KK’nin imzasi.

Yil 1994...13 röntgen cihazi alinmis. Tanesi 2.434.615.384 TL. (Toplam 31.650.000.000 TL. Imza KK..

Sevgili KK, bir yilda fiyatlar 350.000.000 TL’den 2.434.615.384 TL’ye nasil çikti? Kivirmadan izah bekliyoruz... Ayni konuda üçüncü belgeni de yayimlamami ister misin? Sadece ses ver yeter. Bir daha elinde ayakkabi kutusuyla seni görürsem sana bunu gönderirim.

-Sevgili KK... Ben bunlardan yargilandim diye savunmaya filan geçme... Sen Rahsan affindan yararlanan birisisin... Aç bana tazminat davasi. Yargi önünde ispat edemezsem cezama raziyim... Tekrar ediyorum... Sen Türkiye’de yolsuzluk konusunda en son konusacak kisisin...”

“YARIN, ABD, BARON VE CHP TRAFIGINI ANLATACAGIM”

Baskan Gökçek, açiklamalarini söyle sonlandirdi:

-“Sayin Baykal’in yolsuzluktan dolayi partiden attigi bir kisiyi Istanbul Belediye Baskan Adayi yapman senin etik degerlerinin ispatidir...

-Konusma batarsin... Konustukça seni sokakta dolasmaz hale getiririm...

-Sevgili twit alemi... Yarin Istanbul ve Ankara adaylarinin tespiti konusunda ABD, baron ve CHP trafigini anlatacagim...”