Dünya
Giriş Tarihi : 23-05-2018 12:48   Güncelleme : 23-05-2018 12:48

Mehmetçikten Kosovalılara İftar Yemeği

KOSOVA’DA NATO’NUN BARIŞ GÜCÜ KFOR BÜNYESİNDE GÖREV YAPAN TÜRK ASKERİ, 19 YILDIR GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ İFTAR BULUŞMASINI BU YIL DA DÜZENLEDİ.

Mehmetçikten Kosovalılara İftar Yemeği
Kosova’da Nato’nun Barış Gücü KFOR bünyesinde görev yapan Türk askeri, 19 yıldır geleneksel hale getirdiği iftar buluşmasını bu yıl da düzenledi.

Prizren’de konuşlu olan Mehmetçik, Priştine’de 300 kadar kişiye iftar verdi. Canlı okunan ilahiler eşliğinde iftar programında yer alan Kosovalılar, Türk askeriyle birlikte orucunu açtı. Türk askeriyle iftarını açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İzettin Bayram, “Türk askerine verdiği iftardan dolayı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. İnşallah Allah onlara daha o kadar verir. Buradan bütün Türk askerlerini selamlıyorum, hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

Mehmetçik tarafından iftarda toplanmış olduklarını kaydeden Emirhan Bayram ise herkesin Ramazanını kutlayarak, Türk askerine teşekkürlerini ifade etti. İftara katılan Merita Hoxha, iftar programında birlikteliğin ön plana çıkmasının son derece mutluluk verici olduğunu belirterek, orucun hep birlikte açılmasına imkan sağlayan Türk KFOR’un tüm personeline teşekkürlerini sundu.

İftar programına destek veren Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Priştine Şubesi Başkanı Cüneyt Ustaibo, iftarda bir araya gelmeleri ve Priştine halkını bir araya toplamasından dolayı Türk askerine teşekkürlerini ifade ederek, “Parti olarak insanları davet ettik, sadece destek olduk, hepsine teşekkür ederiz” dedi.

Öte yandan, Türk askeri Ramazan ayı boyunca Kosova’nın 17 farklı şehrinde 20 iftar programı düzenleyecek.[gallery ids="79182,79183,79184,79185"]