Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 13-11-2021 10:49   Güncelleme : 13-11-2021 11:00

Masal Yarışması’nın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Battalgazi Belediyesi tarafından ilkokullarda öğrenim gören öğrenciler için düzenlenen “Masalım Var Dinlersen” adlı masal anlatma yarışmasının ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren çocukların masallarını seslendirdiği program sonunda öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Masal Yarışması’nın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İlkokullarda öğrenime devam eden öğrencilerin; yapıcı, yaratıcı, akılcı, eleştirel ve doğru düşünme yollarını öğrenmelerini, bunları bir alışkanlık hâline getirmelerini, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda erken yaşlardan itibaren gelişmelerini desteklemek amacıyla ortaklaşa olarak düzenlediği “Masalım Var Dinlersen” adlı ödüllü masal anlatma yarışmasının ödül töreni düzenlendi. Öğrencilerin en fazla 5’er dakikalık çektikleri videolarla katılım sağladığı ve akıcılık, hitabet, sahne kullanımı, jest-mimik, ses tonu, süreyi kullanma, kostüm ve genel masal anlatım kurallarına göre değerlendirilen “Masalım Var Dinlersen” adlı ödüllü masal anlatma yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Bisiklet, Mini Fotoğraf Makinesi ve Akıllı saat ödülleri verildi. 8-14 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen ve 40 okulun katılım sağladığı ödüllü masal anlatma yarışmasının ödül törenine; Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül, Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemal Kurhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ HEDİYELER VERİLDİ

Çocukların sahnede masal anlatması katılımcıların yoğun beğenisini toplarken, yarışmada; Kemal Özalper İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Deniz Karaca birinci, Gazi Osmanpaşa İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Mina Doğan ikinci ve Özel İdare İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Fatma Zehra Güneş ise üçüncü oldu. Akşemseddin İşitme Engelliler İlkokulu öğrencisi Veysel Üngür ve Battalgazi Görme Engelliler İlkokulu öğrencisi Zeynep Kutsal ise jüri özel ödülüne layık görüldü. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere masal kitabı hediye edilirken, dereceye giren öğrenciler ödüllerini Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül’ün elinden aldı.>>HABER MERKEZİ