Spor
Giriş Tarihi : 25-10-2021 17:58   Güncelleme : 25-10-2021 17:58

Mallan; “Dil Problemi Yaşıyorum”

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ’un İskoç orta saha oyuncusu Stevie Mallan, İskoç basınına verdiği röportajda dil bilen kişi sayısının az olmasından dolayı Malatya’da problem yaşadığını söyledi.

Mallan; “Dil Problemi Yaşıyorum”

Malatya’nın kötü bir şehir olmadığını söyleyen Mallan, zorlandığı bir diğer konunun ise İngilizce konuşan sayısının az olmasından dolayı dil problemi olduğunu belirtti. Malatya’ya kiralık sonrası geri dönüşüyle ilgili olarak ise şehrin futbol yönünün güçlü olmasını gösteren Mallan: “Türkiye'yi futbol anlamında seviyorum.” dedi.

Türkiye’deki antrenman sisteminin İngiltere’den farklı olduğunu kaydeden Mallan; "Antrenman tamamen farklı. Antrenman rejiminin İngiltere'dekinden çok daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Orada erken başlarsınız ve belki sabah 10-10.30'da sahadasınız.  Oysa burada sadece sıcaklık ve diğer şeyler yüzünden saat 17.00'ye kadar antrenman sahasında değilsiniz. Yani kesinlikle aralarında büyük bir fark var.” ifadelerine yer verdi.  Türkiye’de karşılaştığı 3 oyuncudan övgüyle söz eden Mallan:  “Burada bulunduğum kısa sürede Podolski, Nuri Şahin ve Mario Balotelli gibi büyük isimlerle karşılaştım. Bu yüzden buraya gelmek inanılmazdı." diye konuştu.

>> Ebubekir Atilla