Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
01 TEMMUZ Cuma 16:35
Advert

Advert

Malatya’ya Şehit Ateşi Düştü

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Şehit olan 5 askerden biri olan Malatyalı Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’nin yaka mahallesindeki baba evi bayraklarla donatıldı. Malatya Valisi Hulusi Şahin de taziye evine gelerek şehidin babası Cevat Tekedereli'ye başsağlığı dileklerini iletti. Şehidin babası bu sırada Vali Şahin'e sarılarak ağladı. Şehidin naaşı yapılan işlemlerin ardından yarın düzenlenecek askeri törenle Malatya Şehitliğine defnedilecek.

Malatya
Giriş Tarihi : 24-05-2022 13:01   Güncelleme : 26-05-2022 16:51
Malatya’ya Şehit Ateşi Düştü

Kuzey Irak’ta PKK’lı teröristlere yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu. Şehit askerlerden biri olan 25 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’nin acı haberi memleketi Malatya’da baba ocağına ulaştı. Şehidin babası Cevat ve annesi Aynur Tekedereli çocuklarının şahadet haberi ile birlikte yıkılırken, şehidin baba ocağının bulunduğu Yeşilyurt ilçesine bağlı Yaka Mahallesi'ndeki ev de Türk bayrakları ile donatıldı. Askeri yetkililer tarafından verilen haberin ardından sevenleri gözyaşlarına boğulurken, şehidin bekar olduğu öğrenildi.

ŞEHİDİN BABASI VALİ ŞAHİN’E SARILARAK AĞLADI

Malatya Valisi Hulusi Şahin de taziye evine gelerek şehidin babası Cevat Tekedereli'ye başsağlığı dileklerini iletti. Şehidin babası bu sırada Vali Şahin'e sarılarak gözyaşı döktü. Vali Şahin, “Kuzey Irak Gara bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürütmekte olduğu ‘Pençe-Kilit Operasyonu sırasında bu sabaha karşı çıkan çatışmada bir Malatyalı evladımız, Yeşilyurt Yaka Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1997 doğumlu Celal Tekedereli kardeşimizi şehit verdik. Allah şehidimize Rahmet eylesin. Makamını ali etsin. Memleketimize yeni şehit acıları yaşatmasın.  Bugün burada tarımdan, sanayiden bahsediyorsak, geleceğe ümitle bakıyorsak, geleceğe dair planlar yapıyorsak, şu an itibarıyla can veren, kan veren vatan evlatları sayesindedir. Bu topraklar 1000 yıldır ancak, şehit vererek can vererek, kan vererek vatan oldu. Bundan sonra da böyle olacak. Allah hainlere fırsat vermesin. Rabbim her ortamda Türk Ordusunu, Türk Askerini, muzaffer kılsın. Memleketimiz Şehitlerimizin, gazilerimizin, Çalışan vatan evlatlarının omuzlarında yükselmeye devam edecektir.” 

>> A.Vahap Kaygusuz- Ali Nihat Yavuz

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR