Spor
Giriş Tarihi : 13-09-2012 23:13   Güncelleme : 13-09-2012 23:13

Malatya’nin ve Yeni Malatyaspor’un futbolla sinavi!

Geçmiste yakaladigi basarilarla Türk futbolunun kilometre taslarindan olmayi basaran Malatyaspor’un artik esamisi okunmuyor belki ama belediyenin destegiyle basari tahtasina çikmayi hedefleyen Yeni Malatyaspor da, kaplan logolu dogunun yildizi lakapli Malatyaspor’u aratmayarak, futbolseverlerin benimseyecegi bir takim olma sansini bu sezon iyi kullanmak isteyecek.

Malatya’nin ve Yeni Malatyaspor’un futbolla sinavi!

MEHMET TÜREL- KRITIK/ANALIZ

50 yila yaklasan mazisiyle geçmisini mumla arayan Malatyaspor’un selefi olarak düsünülen ancak gerek yönetimine seçilen isimlerin belirlenme sekli, gerekse takimla sehrin – taraftarla takimin kaynastirilmasi noktasinda gerekli adimlarin atilmamasindan dolayi bu misyonu yerine getiremeyen Yeni Malatyaspor, bu sezon her anlamda ortaya koyacagi görüntüyle aslinda “bu sehrin takimi” olmak için büyük bir sinav verecek.  

TARAFTAR INANCINI KORUYOR

Yeni sezon öncesi transferlerle taraftarini fazlasiyla memnun eden sari siyahli renklere sahip Yeni Malatyaspor, ligin ilk maçindan iyi bir neticeyle dönememesine ragmen, taraftarin 1’inci lig inancinda bir eksilme olmadi. Bu haftaki Eyüp maçini iple çeken taraftarlar belki de son yillarin taraftar rekorunu kiracak. Her açidan büyük önem tasiyan karsilasmadan alinacak bir galibiyetle, geçmiste yasanan kirginliklar, hayal kirikliklari tarihin sayfalarina gömülebilir.

KILIÇ SAGLAMLASTIRMA PESINDE

Bu bilinçle maç hazirliklarini sürdüren Yeni Malatyaspor’da teknik heyeti de zorlu bir doksan dakika bekleyecek. Taraftar nezdinde Yeni Malatyaspor teknik direktörlügü için hala tartisilan bir isim olan Gürses Kiliç, takiminin alacagi olumlu bir sonuçla bu düsünceyi yikmak isteyecek.

MUMCU BOSA ÇIKARMAMANIN HESABINDA

Ilk maçta takimin ortaya koydugu oyun ve aldigi sonuçla son birkaç günü sikintili geçiren Yeni Malatyaspor yönetiminin de alinacak iyi bir sonuca siddetle ihtiyaci var.  Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir’in “Sana güveniyorum, sampiyonluk için her seyi yap” talimatiyla tüm olanaklari seferber eden kulüp baskani Ertan Mumcu, baskanin güvenini bosa çikarmamak için bu maçtan kesinlikle galip gelmesi gerektigini yönetimiyle paylastigi ileri sürüldü.