Malatya
Giriş Tarihi : 09-06-2021 07:17   Güncelleme : 10-06-2021 13:20

Malatya’nın Göbeğinde Fuhuş

Malatya’da mülteciler tarafından kullanılan fuhuş yöntemi duyanları ‘pes’ dedirtti. Özellikle Akpınar ve Saray Mahallesi civarında Suriyeli Mülteciler tarafından yürütülen fuhuş organizasyonu kent merkezinde yayılıyor. Genellikle metruk ve esnafın kiralamadığı iş merkezlerinin üst katlarına yuvalanan bu çete, düşük ücretler karşılığında ailesinden uzak veya tek başına kalmış mülteci kızları pazarlıyor

Malatya’nın Göbeğinde Fuhuş

Özellikle Akpınar ve Saray Mahallesi civarında Suriyeli Mülteciler tarafından yürütülen fuhuş organizasyonu kent merkezinde yayılıyor. Dilenci mülteci kadınlar yanlarına aldıkları 15 ila 20 yaş arasındaki genç kızları metruk İşhanlarında pazarlıyor. İsmini vermek istemeyen bir vatandaş tarafından Gazetemize sunulan bu iddia üzerine muhabirlerimiz, mülteciler tarafından yürütülen bu kirli organizasyonu araştırdı.

İddialara göre, özellikle Akpınar ve Saray Mahallesi gibi şehrin göbeğindeki işlek mahalleleri mesken edinen çete, önce vatandaştan para dileniyor. Para isterken gözüne kestirdiği kişilere ahlaksız teklifte bulunarak zorla alıkoydukları 15 ila 20 li yaşlardaki genç kızları pazarlıyor.

Şehir merkezinde genellikle metruk ve esnafın kiralamadığı iş merkezlerinin üst katlarına yuvalanan bu çete, düşük ücretler karşılığında ailesinden uzak veya tek başına kalmış mülteci kızları pazarlıyor.

Olaya şahit olduğunu iddia eden ismini vermek istemeyen bir vatandaşın kan donduran sözleri şu şekilde; “ İşletmem bunların doluştuğu iş merkezinin hemen karşısında. Bunların arasında 3 tane yaşlı kadın bulunuyor. Bu yaşlı kadınlar yanlarında dolaştırdığı küçük kızı sürekli birilerine gösteriyor. O esnada caddenin her iki ucunda da 2 erkek bekliyor. Kızların kaçma ihtimaline karşılık bekçilik yapıyorlar. Yaşlı kadınlar yol ortasında pazarlığı yaptıktan sonra kızla birlikte o kişi hanın içine üst katlara yolluyor. Birkaç defa yanlarına gidip bunları kovalamaya çalıştık ama bir anda kalabalıklaşıyorlar ve işyerlerimizi bildikleri için açık tehditte bulunuyorlar. Bu konuda tedbir alınması gerekiyor.”

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER