Malatya
Giriş Tarihi : 13-01-2017 17:59   Güncelleme : 13-01-2017 17:59

Malatyali Sudan Muzdarip!

Mahalle ziyaretlerinde en çok su problemleriyle karsilastiklarina dikkat çeken Yesilyurt CHP Ilçe Baskani Ahmet Küçüksahin, “Vatandas çaresizlik içerisinde, muhalefet partisi olarak bizden medet umuyor. Kimisi, abdest almakta kullanabilecegimiz temiz bir su yok, musluklarimizdan çamurlu su akiyor diyor; kimisi, sondaj suyu içmekten sikâyetçi; kimisi de su kesintinden” dedi

Malatyali Sudan Muzdarip!

Mahalle ziyaretlerini sürdüren Yesilyurt CHP Ilçe Baskani Ahmet Küçüksahin, Malatyalilarin birçok sorunla bogustuguna deginerek, “ Sorunlar çok fazla. Ancak iki gündür ziyaret ettigimiz yedi mahallenin en temel ortak sorunu içme suyu! Vatandas çaresizlik içerinde, muhalefet partisi olarak bizden medet umuyor. Kimisi, abdest almakta kullanabilecegimiz temiz bir su yok, musluklarimizdan çamurlu su akiyor diyor; kimisi, sondaj suyu içmekten sikâyetçi; kimisi, su kesintinden; kimisi, fiyatin pahaliligindan sikâyetçi.  MASKI Genel Müdürü, 28 Ekim 2016 günü Bakan Özhaseki’ye verdigi brifingde suyun kaynaktan musluga gelinceye kadar “yüzde 70’inin kayip kaçak oldugunu” söylüyor, Büyüksehir Belediye Baskani ise “saniyede 1000 litre su kaybimiz var” diyor. Birinci yil hazirlik yapilip ödenek talep edilseydi, ikinci yil sebeke yenilenirdi, içinde bulundugumuz üçüncü yil (su an) içme suyunu sorun olarak konusmuyor olurduk.” Dedi.

“SIKAYETLER MERKEZ MAHALLERDE DAHA FAZLA”

Mahallelerin ikinci öncelikli sorunlarini da siralayan Küçüksahin, “ Cevatpasa Mahallesi için elektrik kesintisi,  Topsögüt Mahallesi için Malatya merkezden Topsögüt’e giden yolun üst geçit yapimi nedeniyle kapali olmasi ve belediyelerce çözüm üretilememesi,  Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi için mahalle içinde bir hurdacilarin varligi, Yaka mahallesi için imar izninin verilmemesi, Yakinca Mahallesi için altyapi,  Tecde Mahallesi için issizlik,  Bostanbasi Mahallesi için çevre ve sokak aydinlatmasinin yetersiz olmasidir. 2017 yili itibariyle Malatya’da kanalizasyon sorununu konusuyor olmamiz sehircilik adina bir hayli düsündürücüdür.  Yesilyurt Belediyesine bagli mahalleleri ziyarete çevreden merkeze dogru basladik. Maalesef, sorunlar, sikâyetler, hayal kirikliklari da çevreden merkeze dogru artiyor.” Ifadelerini kullandi.