Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 19:58
Advert

Advert

Malatyalı Kayısıyı Pek Tüketmiyor

Malatya’da düşük rakımlı bölgelerde kayısı hasadı yer yer başladı. Dalından koparılan kayısılar yaş bir şekilde şehir dışına gönderiliyor. Malatya Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Yasin Yıldız, iç piyasada kayısı satışının az olduğuna değinerek,” Malatyalılar kayısıyı fazla tüketmiyor. Şehir dışından yoğun bir şekilde siparişler geliyor. Malatya’daki esnaflarımızın şehir dışına gönderimleri yoğun bir şekilde başladı.” dedi

Ekonomi
Giriş Tarihi : 21-06-2022 07:07
Malatyalı Kayısıyı Pek Tüketmiyor

Malatya’da kayısı telaşı başladı. Kalitesi ve olgunlaşma oranına göre sınıflandırılan Malatya Kayısısı, kilosu 15 ila 25 TL kadar satılıyor. Kayısının dalından koparıldığını duyanlar ise siparişlerini vermeye başladı bile. Malatya Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Yasin Yıldız, şehir dışından yoğun bir talebin olduğunu belirterek,” Kayısımızı dalından koparmaya başladık. Kıs süre içerisinde Sebzeci Esnafımız tezgahını renklendirdi. Dükkanlarda kayısımızı satmaya çalışsak da Malatyalı pek kayısıya yanaşmıyor. Şehir dışından koliler halinde siparişler geliyor. Esnafımız şehir dışına da gönderim sağlıyor. Talep eden vatandaşlarımız esnafımız ile irtibat kurabilir ve siparişlerini buradan verebilirler.” diye konuştu.

Farklı illerden çıkan kayısıların Malatya Kayısısı ismi ile satılmasına da değinen Başkan Yıldız,” Malatya Kayısısı diyerek Iğdır’ın, Mut’un kayısılarını metropol şehirlerde sattılar. Malatya’da kayısı hasadı yeni başladı. Vatandaşlarımız şimdi Malatya kayısısı yiyecekler” dedi.

>> Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR