Malatya
Giriş Tarihi : 20-12-2016 18:04   Güncelleme : 20-12-2016 18:04

“Malatyali Esnaf Avantajli”

Esnaf ve sanatkârlarin her türlü sorun ve taleplerinde destegini esirgemeyecegini ifade eden Vali Mustafa Toprak, Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci’ nin de Malatyali olmasi münasebeti ile Malatyali esnaf ve sanatkârlarin sorununun çözümü noktasinda avantajli olduklarini ifade etti

“Malatyali Esnaf Avantajli”

Vali Mustafa Toprak, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Malatya Bölge Birligi Baskani Ismet Bayram’i makaminda kabul etti.

BAYRAM: 15 TEMMUZ’DA ÖRNEK BIR BIRLIK SERGILENDI

 Baskan Bayram, kabullerinden dolayi Vali Toprak’a tesekkürlerini ileterek kendisini bu gün ziyaret etme firsati sagladiklari için memnuniyetini dile getirdi. Birlik hakkinda Vali Toprak’a bilgiler veren Baskan Bayram, Bölge Birliginin Malatya, Adiyaman, Elazig, Bingöl ve Mus illeri ile bu illere bagli ilçelerle birlikte toplam 24 kooperatif ortagi bulundugunu, birlige bagli kooperatiflerin bir kisminin çesitli sebeplerden dolayi kapali oldugunu ve bunlarin disinda kalan 18 kooperatifin halen faaliyetlerini sürdürdügünü belirtti. Gündeme iliskin olarak da konusan Baskan Bayram, Ülkemizin ve Malatya’ nin 15 Temmuz’da büyük bir badire atlattigini bunda da Vali Toprak’in büyük katkilarinin oldugunu ifade ederek ayrica minnet ve tesekkürlerini iletti. Son günlerde meydana gelen terör olaylarina da deginerek Vali Toprak’in ve emniyet güçlerinin sayesinde ilimizde herhangi bir sikintinin olmadigini, örnek teskil eden bir birlik ve beraberlik sergilediklerini ifade etti.

TOPRAK: KOOPERATIFLERIN ESNAFA VERDIGI KATKI TAKDIRLIK

Vali Toprak, ziyaretten duydugu memnuniyeti ifade ederek kendisinin de bir esnaf çocugu oldugunu belirtip, 15 Temmuz ve sonrasinda esnaf ve sanatkârlarin göstermis oldugu durusa bir kez daha tesekkür etti. Esnaf ve sanatkârin ülkenin en önemli yapi taslarindan birisi oldugunu da ifade eden Vali Toprak, göreve basladigi günden buyana her zaman esnaf ve sanatkârlarla içe içe oldugunu ve olmaya da devam edecegini belirtirken kooperatiflerinde esnaf ve sanatkârlara vermis oldugu destek ve katkiyi da takdirle karsiladigini ifade etti.  Esnaf ve sanatkârlarin her türlü sorun ve taleplerinde de destegini esirgemeyecegini ifade ederken, Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci’ nin de Malatyali olmasi münasebeti ile Malatyali esnaf ve sanatkârlarin sorununun çözümü noktasinda avantajli olduklarini ifade etti. Sayin Gümrük ve Ticaret Bakanimiz Bülent Tüfenkci’ nin Malatya’nin bir evladi olarak bu güne kadar ilimizin her türlü sorunun çözümünde ve taleplerinin karsilanmasinda bizlerin yaninda olmasi, bizlere destek vermesi ve katki sunmasindan dolayi her zaman için kendisine mütesekkiriz.” dedi.