Malatya
Giriş Tarihi : 14-01-2022 12:52   Güncelleme : 14-01-2022 12:52

Malatyalı Baba’dan Örnek Davranış

Malatya’da yaşayan Faik Akgül, oğlunun 18’inci yaşını Türk Kızılayı’na kan bağışı ile kutladı. Baba, Faik Akgül 35’inci kan bağışını yaparken, oğlu Fatih Akgül ise ilk kan bağışını yaptı.

Malatyalı Baba’dan Örnek Davranış

Faik Akgül, oğlunun 18’inci yaşına girmesinin sevincini Kan Bağış Noktasında yaşadı. Baba Akgül, oğlunun ilk kan bağışını yapmak istemesi üzerine 35’inci kan bağışını yapmak için oğluyla birlikte sedyeye uzandı. Eski Belediye önünde hizmet veren Kızılay Malatya Şubesinde bir ilk yaşandı. 35’nci kan bağışını oğlunun 18’nci doğum gününe denk getirerek, oğlu Mehmet Fatih Akgül’ün isteğini gerçekleştirdi. Oğlu doğum gününde ilk kan bağışını gerçekleştirirken, kendiside 35’nci kan bağışında bulundu.

35’nci kan bağışında bulunan Faik Akgül, “35 nci kan bağışım. Bugüne kadar  hep yardımı olan insanlara yardım etme gayreti içerisindeydim. Bugünde kızılaya kan bağışında bulunuyorum. En son kan bağışı günü geldiğinde oğlum doğum günü baba beraber verelim dedi. Ve ben çok mutlu oldum. Oğlum doğum günüme bir hayır işleyerek girmek istiyorum” dedi.

Mehmet Fatih Akgül ise, Bugün 18 nci doğum günüm.Ve Babamla birlikte kan bağışında bulunmak istedim. Babam gibi günü geldiğinde kızılayımıza kan bağışında bulunacam. Ayrıca ilk kan vermişim. Çok mutluyum ve  inşallah kış günlerinde azalan kan stoklarına kızılayımıza faydamız olur akabinde inşallah ihtiyaç sahibine ulaşır” ifadelerini kullandı. 

>>> Ebubekir Atilla