Eğitim
Giriş Tarihi : 12-07-2021 11:02   Güncelleme : 12-07-2021 11:26

Malatyalı Akademisyen Tıp alanında 2 Ödül Aldı

Malatyalı Akademisyen Prof Dr. Zeliha Selamoğlu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinden ayni anda iki ödülü birden almaya hak kazandı. Sağlık Bilimler Temel Alanında Bilim İnsani ve Makale Performans Birincilik Ödüllerine layık görülen Selamoğlu, birincilik ödülünü düzenlenen törenle aldı.

Malatyalı Akademisyen Tıp alanında 2 Ödül Aldı

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeliha Selamoğlu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından 9 Temmuz cuma günü, Niğde il protokolü ve üniversite öğretim elemanlarının katılımıyla düzenlenen ödül töreninde 2 ayrı alanda Birincilik ödülüne layık görüldü.

Ulusal ve yerel basının ilgi gösterdiği Nigde'deki ödül töreninde Bilim Insanı Odülünü ve Bilimsel Makale Performans Birincilik ödülünü alarak 2 ayrı alanda da ödül kazanan Prof. Dr Zeliha Selamoğlu Malatyanın gurur kaynağı oldu.

Ödül töreninin ardından konuşan Prof Dr. Zeliha Selamoğlu,” Ödül töreninde iki farklı ödüle layık görüldüm. Bunlardan birincisi Sağlık Bilimler Temel Alanında Bilim İnsani ödülü, diğeri ise yine Sağlık Bilimler Temel Alanında Makale Performans Birincilik Ödülü şeklinde. Çok teşekkür ediyorum. Gerçekten genç, dinamik ve enerjik bir kadroya sahip, bilime her zaman destek veren, alt yapısı müsait bir Üniversite. Öğrencileri ile her zaman buluşma noktasında başarı sağlamış bir üniversite. Tercih noktasında da gençlerimizi, öğrencilerimi ve Üniversitemize her zaman bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yurtiçi ve yurtdışında yaptığı çok sayıda başarılı çalışmalar ve aldığı birçok uluslararası bilimsel ödüllerle adından söz ettiren ve İnönü Üniversitesi mezunlarından olan Prof. Dr. Zeliha Selamoğlu Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri bölüm başkanı ve Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam ediyor.

Ebubekir Atilla