Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 03:45
Advert

Advert

Malatya'dan 9 Bin Hasar İhbarı

TARSİM Heyeti Malatya'daki Kayısı Hasarlarını İnceledi. Malatya'dan 9 bin adet ve çevre illerden bin adet olmak üzere toplamda 10 bin adet hasar ihbarı alındığı bildirildi.

Ekonomi
Giriş Tarihi : 28-04-2022 16:57
Malatya'dan 9 Bin Hasar İhbarı

Malatya'da ve çevre illerde 13-14 Nisan tarihlerinde meydana gelen zirai donda kayısıda ağır hasar oluştu. Malatya ve çevre illerde, 13-14 Nisan tarihlerinde meydana gelen don hadisesi sebebiyle kayısı ürününde oluşan hasarlara ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye ziyaret gerçekleştiren TARSİM Heyeti, program kapsamında, Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit’i makamında ziyaret etti. Ziyaretlerde, kayısı ürününde meydana gelen hasarlar ve sahada sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Programın devamında ise, hasar gören kayısı bahçelerinde çalışmalarını sürdüren eksperlerle birlikte incelemeler gerçekleştirilerek, üreticilere geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Malatya ve çevre illerde meydana gelen don hadisesi sonrasında kayısı ürününde, Malatya'da 9 bin adet ve çevre illerden bin adet olmak üzere toplamda 10 bin adet hasar ihbarı alındı. Sigortalı üreticilerden alınan ihbarları takiben geçici ekspertiz çalışmaları için 100’den fazla eksper görevlendirildi. Eksperler, 16 Nisan tarihinde Bölge Müdürlüğü nezaretinde başladıkları hasar tespit çalışmalarını bugün itibarıyla tamamlayacak.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR