Malatya
Giriş Tarihi : 29-01-2018 17:17   Güncelleme : 29-01-2018 17:17

“Malatya’dan 13 Delege Katiliyor”

CHP’nin 36. Olagan Kurultayi ile ilgili basin açiklamasi yapan Il Baskani Kiraz, haftasonu gerçeklesecek kurultayda Malatya’dan 13 delege ile Kiliçdaroglu’nu destekleyeceklerini ifade etti. Kiraz, 13 delegeyle birlikte Kiliçdaroglu’nun aday olmasi için genel merkeze imza gönderdiklerini belirterek, “Malatya’dan Sayin Genel Baskanimiz Kemal Kiliçdaroglu’na bu adaylik sürecinde tam destek verdigimizi ifade ediyoruz.” dedi

“Malatya’dan 13 Delege Katiliyor”

M. ALI GÜNAYDIN

Haftasonu yapilacak olan 36. Olagan Kurultayla ilgili basin açiklamasi yapan CHP Il Baskani Enver Kiraz, kurultaya Malatya’dan 13 delegenin katilacaginin bilgisini vererek Genel Baskanliga Kiliçdaroglu’nu seçeceklerini dile getirdi. Baskan Kiraz Yaptigi açiklamada, “Bu haftasonu Olagan Büyük Kurultayimizi gerçeklestirecegiz. Büyük kurultaya giderken, ilçe ve il kongrelerimizi gerçeklestirdik ve kurultay sürecimizi bu haftasonu olacak Büyük Kurultay ile tamamlamis olacagiz. Delege seçiminden tutun da ilçe seçimlerine, il seçimine ve kurultaya kadar ki asamada ülkede demokrasiye inan bir partinin temsilcileri olarak her asamada demokratik bir yarisin olmasi noktasinda elimizden gelen çabayi, gayreti gösteren bir partinin temsilcileriyiz. Bu ülkede 95 yildir demokrasiyi savunan, özgürlükleri savunan ve gerçekten önemli degerli savunan bir siyasi partinin temsilcileri olarak bugün kurultayimizda da baktigimizda birçok adayin adaylik açiklamasini izliyoruz. Ve hiçbir partide görmedigimiz bir sekilde il ve ilçelerde oldugu gibi demokrasi sölenlerini kongrelerimizde yasatiyoruz. Kurultayimizda da büyük demokrasi sölenini hep birlikte haftasonu yasayacagiz. Çok adayin çikmasi aslinda demokrasi kültürünü ne kadar özümsedigimizle ilgili önemli bir gösterge ve bunu elbette önemsiyoruz. Demokrasiyi kendi içinde yasayan ve kendi içinde gerçeklestiren bir siyasi partiyiz” diye konustu.

KILIÇDAROGLU IÇIN IMZA GÖNDERDILER

13 delege ile Kiliçdaroglu’nun tekrar aday gösterilmesi için Genel Merkeze imza gönderdiklerini bildiren Kiraz, Kiliçdaroglu’nun liderliginde tekrar devam etmek istediklerini ifade ederek sunlari dile getirdi, “Tabi bu kurultaya giderken, suanda Malatya’da 12 kurultay delegemiz ve 1 milletvekilimiz dogal delege olarak 13 kisi ile büyük kurultaya katiliyoruz. Hem 12 delegemiz hem milletvekilimiz olan dogal delegemiz Kemal Kiliçdaroglu’nun aday gösterilmesi için imzalarini verdiler ve bu imzalari genel merkeze ulastirdik. Imzalarimizla sadece sözde degil, özde ve gerçek anlamda 2019’a giden bu süreçte Genel baskanimiz Kemal Kiliçdaroglu’nu destekliyoruz. Bir bütün olarak kurultay delegelerimizle birlikte suan ki Genel Baskanimiz Kemal Kiliçdaroglu liderliginde, ona inaniyor, güveniyor ve önümüzdeki 2019 seçimlerini kucaklayabilecek en iyi yapinin Kemal Kiliçdaroglu liderliginde olusacagina da inaniyoruz. Malatya’dan Sayin Genel Baskanimiz Kemal Kiliçdaroglu’na bu adayli süreçte tam destek verdigimizi ifade ediyoruz.”

KIRAZ, KURULTAYA DAVET ETTI

Malatya’yi haftasonu yapilacak olan kurultaya davet eden Kiraz, “Milletvekilimiz ayni zamanda Genel baskan Yardimcisi ve Malatya’da bir Milletvekilinin Genel Baskan Yardimcisi olmasi önemli. Ortaya koymus oldugu performans ve yapisi ile biz tekrardan Sayin Milletvekilimiz Veli Agbaba’nin hem parti meclisinde hem Genel Baskan Yardimciliginda hak ettigi yerde olmasi için elimizden gelen çabayi da Malatya olarak gösterecegiz. Sadece Malatya’da degil, diger illerde de Malatyali Milletvekili’erin parti meclisinde mücadele ettigini biliyoruz. Kurultayimizin iyi geçmesi noktasinda da gerekli katkiyi gösterecegiz. Diger il baskanlari ile de görüsüyor ve konusuyoruz. Malatya örgütümüzle de görüsüyoruz ve düsüncelerimizi paylasiyoruz. Bütün Malatya’yi da haftasonu yapilacak demokrasi sölenine kurultayimiza davet ediyoruz” seklinde konustu.