Spor
Giriş Tarihi : 13-03-2011 14:55   Güncelleme : 13-03-2011 14:55

Malatya’da Wushu Hakem kursu düzenlendi

Gençlik ve Spor Müdürlügü’ne ait Turgut Özal Kamp ve Egitim Merkezi Salonu’nda iki gün düzenlenen Wushu Hakem kursunu, Wushu Federasyonu Hakem Kurulu Baskani Kemal Yolcu ve Wushu Fedarasyonu Hakem Kurulu üyesi Belgin Sarikaya verdi

Malatya’da Wushu Hakem kursu düzenlendi

Malatya’da Wushu Hakem kursu düzenlendi


Gençlik ve Spor Müdürlügü’ne ait Turgut Özal Kamp ve Egitim Merkezi Salonu’nda iki gün düzenlenen Wushu Hakem kursunu, Wushu Federasyonu Hakem Kurulu Baskani Kemal Yolcu ve Wushu Fedarasyonu Hakem Kurulu üyesi Belgin Sarikaya verdi. Adiyaman, Diyarbakir ve Malatya’dan katilimin oldugu Wushu Hakem Semineri ile ilgili bilgi veren Wushu Fedarasyonu Malatya Il Temsilcisi Ugur Evren, "Ilimizde hakem yetersizligi nedeniyle Wushu Fedarasyonu’na hakem kursu düzenlenmesini talep ettik. Kabul edildi ve Malatya’da ilk kez hakem kursu düzenlendi. Bundan sonra müsabakalarimizi kendi hakemlerimizle yapacagiz" dedi.
Wushu Fedarasyonu Hakem Kurulu Baskani Kemal Yolcu da, " Türkiye Wushu Fedarasyonu olarak Wushu sporunun her bölgede yapilabilmesi için çaba gösteriyoruz. talep olunca hakem kurslarini düzenliyoruz. Bugürne kadar Adana, Çorum ve Malatya’da kurslar düzenlemis oldu" dedi.
Malatya’nin Wushu bransinda basarili oldugunu kaydeden Wushu Fedarasyonu Hakem Kurulu üyesi Belgin Sarikaya ise, "Ancak hakem konusunda eksik oldugu bildirilince federasyon olarak kurs düzenledik. Daha fazla kurslar düzenleyip, bu bölgelerde de sampiyonalar düzenlemeyi planliyoruz. Wushu sporunda Malatya ve Türkiye olarak bir yerlere gelmek için çaba gösteriyoruz" seklinde konustu.