Malatya
Giriş Tarihi : 16-04-2017 17:53   Güncelleme : 16-04-2017 17:53

Malatya’da Lojistik Üs Kurulacak!

Türk Kizilayi, Türkiye basta olmak üzere Ortadogu ve Asya’da bulunan komsu ülkelere ihtiyaç duyulan ürünü saglamak amaciyla Malatya’da lojistik üs kuracak. Kizilay Genel Baskani Kerem Kinik, Hazirlik, üretim, depolama, tasima ve dagitim merkezi olarak kullanilmak üzere kurulacak olan lojistik üssün basta Malatya olmak üzere Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesinde olasi afetlerde ilk müdahaleyi yapmak ve gerekli önlemleri almak için en önemli merkez haline gelecegini ifade etti

Malatya’da Lojistik Üs Kurulacak!

Vali Mustafa Toprak, Geçtigimiz aylarda kendisinin baskanliginda protokolü imzalanan ve Türk Kizilayi Istanbul Subesi tarafindan Malatya’da yaptirilacak olan ‘Türk Kizilayi Anaokulu’ projesi ile ilgili olarak Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci’nin de katildigi yemekli toplantida Türk Kizilayi Genel Baskani Kerem Kinik, Istanbul Sube Baskani Ilhami Yildirim ve Kizilay Genel Sekreteri  Hüseyin Can ile bir araya geldi. Malatya Kizilay Sube Baskani Avukat M. Umut Yalçin, Erzincan Sube Baskani Yrd. Doç. Dr. Ferit Bayata, ve diger ilgililerinde yer aldigi toplantida Genel Baskan Kinik Anaokulu’na ait ihale isleminin tamamlandigini belirtti. Yüklenici firma yetkilerinin bugün Malatya’ya geleceklerini ve Sube Baskani Yalçin’in da katilimi ile kendilerine yer tesliminin yapilacagini, ilgili belediye, diger kurum ve kuruluslarda gerçeklestirilecek islemlerin ardindan insaat çalismalarina baslanarak önümüzdeki egitim-ögretim döneminde okulun Malatyali minik yavrularin hizmetine girecegini ifade etti.

 

MALATYA ÖNEMLI BIR MERKEZ HALINE GELECEK

 

Bakan Tüfenkci gibi Malatya’nin bir evladi olmaktan büyük bir onur duydugunu ifade eden Genel Baskan Kinik Malatya’da yapmayi planladiklari çalismalar hakkinda da Bakan Tüfenkci’ye bilgiler sundu.

 ‘Güçlü Türkiye, güçlü Kizilay’ slogani ile hükümetin baslattigi cazibe merkezleri projesine destek vermek amaci ile Dogu ve Güneydogu Anadolu’da cazibe merkezi illeri arasinda bulunan Malatya’da, ekonomik ve sosyal kalkinma modeliyle beraber uygulanan eylem plani dogrultusunda yakin zamanda açiklanan istihdam politikalariyla dogru orantili sekilde, üretim ve istihdam saglayarak ekonomik, sosyal hayata deger katmak amaci ile Türkiye’de ve öncelikli olarak Ortadogu ve Asya’da ’da bulunan komsu ülkelerde ihtiyaç duyulan ürün teminini saglamak amaci ile Türk Kizilayi tarafindan baslatilan proje ile Malatya’da Kizilay lojistik üssü kurmayi planladiklarini böylelikle de Hazirlik, üretim, depolama, tasima ve dagitim merkezi olarak kullanilmak üzere kurulacak olan lojistik üssün basta Malatya olmak üzere Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesinde olasi afetlerde ilk müdahaleyi yapmak ve gerekli önlemleri almak için en önemli merkez haline gelecegini ifade etti.

Bakan Tüfenkci basta anaokulu olmak üzere planladiklari bu proje için Genel Baskan Kinik’a tesekkür ederken Vali Toprak da Türk Kizilayi’ nin Malatya’ya önemli katkilar sagladigini dile getirdi.