Malatya
Giriş Tarihi : 21-11-2021 13:23   Güncelleme : 21-11-2021 13:25

Malatya’da Hollywood Filmi Çekilecek

Hollywood yıldızları Jerry G. Angelo,  Aubrey Trujillo ve ABD’de Leo Zaza olarak bilinen Türk oyuncu Hasan Aslan, Türkiye’de çekecekleri aksiyon filmi için Türkiye Escrima Kali Federasyonu Başkanı Mustafa Günaydın’dan eğitim aldı. Bu ekipten Malatya’ya bir müjde geldi. Malatya’da geçecek bir Hollywood filmi çekilecek.

Malatya’da Hollywood Filmi Çekilecek

Malatya’da süren 3 günlük hızlandırılmış temel eğitimin ardından Türkiye Escrima Kali Federasyonu’nda bir basın açıklaması düzenlendi.  Hollywood yıldızlarının Malatya’ya geliş nedenini açıklayan Türkiye Escrima Kali Federasyonu Başkanı Mustafa Günaydın; ” Arkadaşlarımız Hollywood’dan geldiler. Hem bizlerle bir ön görüşme yapmak için, hem de yeni oynayacakları filim için yeni teknikler öğrenip filmde kullanmak için geldiler. Daha önce Türk asıllı aktör Leo Zaza Malatya’ya gelmişti. Bir süre kendileri ile antrenman yaptık. Şimdi arkadaşları ile beraber geldiler. Burada antrenmanlar yaptık. En büyük amacımız Malatya’nın bir şekilde gündeme gelmesidir. Kendilerinden Türkiye’de ve Malatya’da bir aksiyon filmi çekmelerini rica etti. Sağ olsunlar olumlu baktılar. Malatya’da bir aksiyon filmi çekmeyi düşünüyorlar. İnşallah bu sürecin sonunda kazanan Malaya olacak. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

FİLM ÇEKİMLERİNE 2022’DE BAŞLANACAK

ABD’de Leo Zaza olarak bilinen Türk oyuncu Hasan Aslan yaptığı açıklamada, ziyaretlerinin hem  Escrima Kali eğitimi almak hem de 2022 yılında çekimlerine başlayacakları aksiyon filmi için lokasyon belirlemek olduğunu söyledi. Aslan; ”Yaklaşık 11 yıldır Amerika’da yaşıyorum. Uzak doğu dövüş sanatları ile meşgulüm. Jerry G. Angelo, Hollywood’un ünlü sinema oyuncularından ve yapımcılarından. Kendisi yaklaşık 80’e yakın film yönetti. ,  Aubrey Trujillo ise hem ünlü opera sanatçısı hem de çektiğimiz filmlerin başrol oyuncusudur. Obscura adlı bir proje çektik. Amerika’da Goldfield eyaletinde küçük bir altın kasabasında hem aksiyon hem bilimkurgu şeklinde bir film çektik. Jerry G. Angelo kendisi hem iyi bir yönetmen, hem de aksiyon filmlerini seven, dövüş sanatlarını çok seven biridir. Kendisine Malatya’yı anlattım ve Türkiye Escrima Kali Federasyonu Başkanı Mustafa Günaydın’ı anlattım. Kendisi çok gururlandı ve Malatya’ya gelmek istedi. Mustafa Hoca ile tanışmak istedi. Kendisinden eğitim alarak önümüzdeki yıl bir aksiyon filmi çekmeyi düşündü. Bizler de bu nedenle Türkiye’ye ve Malatya’ya geldik teşekkür ediyoruz bizleri ağırladıkları için.” ifadelerine yer verdi.

Hollywood yıldızı ve aynı zamanda Yapımcı olan Jerry G. Angelo açıklamasında; ”Ben Leo sayesinde Mustafa Hocayı duyduğumda çok gururlandım ve kesinlikle Türkiye’ye gelmek istediğimi söyledim. Önümüzdeki yıl çekmek istediğimiz aksiyon filmi için Mustafa Hoca ile tanışmak istedik. Bizleri çok iyi ağırladı. Eğitimini aldığımız teknikler çok mükemmel teknikler. Bizleri çok şaşırttı. Bizler de Malatya’da çekeceğimiz aksiyon filminde Mustafa Hocaya da rol vermek istiyoruz. Yapacağımız filmlerin eğlenceli, kalıcı ve çekeceğimiz bölgeye yararlı olmasını istiyoruz. Bizleri ağırladıkları için çok mutluyuz. Çek teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Aubrey Trujillo ise yaptığı açıklamada;” Bizleri ağırladıkları için teşekkür ederiz. Mustafa Hoca’dan çok güzel teknikler öğrendik. Kesinlikle öğrendiklerimizi önümüzdeki yıl çekeceğimiz aksiyon filminde burada onları göstermek istiyoruz. Hayatımda böyle bir teknik ve böyle güzel bir şehir görmedim.” diye konuştu.

>> Ebubekir Atilla