Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 18:59
Advert

Advert

Malatya’da Gastroenteroloji Günleri Düzenleniyor

Doğu-Güneydoğu Anadolu Hepato-Gastroenteroloji Günleri bu yıl 19-21 Mayıs tarihleri arasında Malatya’da düzenleniyor.

Malatya
Giriş Tarihi : 20-05-2022 12:32
Malatya’da Gastroenteroloji Günleri Düzenleniyor

Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı’nın ev sahipliğini yaptığı 15. Doğu- Güneydoğu Anadolu Hepato-Gastroenteroloji Günleri Malatya’da devam ediyor.

Kongrenin yüksek bilimsel aktiviteler ile devam ettiğini belirten Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Dilek Oğuz, ”Bugün biz Malatya’ya Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından düzenlenen Hepato - Gastroenteroloji Sempozyumu için geldik. İnönü Üniversitesi Gastroenteroloji Bilim Dalı bizlere ev sahipliği yapıyor. Bütün bölgemizden değerli meslektaşlarımız ve Gastroenterologlar katılıyor. Geleneksel bir toplantıdır. Bu sene 15’incisi yapılıyor. Her sene bir doğu ve güneydoğu bölgemizde yapılan bu toplantı çok yüksek bir bilimsel aktivite ile devam ediyor. Bütün katılımcılara ayrıca teşekkür ediyoruz. Güzel bir bilimsel şölen olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

3 gün sürecek olan bilimsel buluşmalarda 220 katılımcı ile bilim şöleni düzenlendiğini söyleyen İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yüksel Seçkin ise, ”Doğu-Güneydoğu Anadolu Hepato-Gastroenteroloji Günleri için toplamış bulunuyoruz. Türk Gastroenteroloji Derneği’nin düzenlemiş olduğu bir toplantı bu. Bugün 220 civarında hem Malatya’dan hem de şehir dışından bir katılımcı söz konusu. Ulusal boyutta büyük bir kongre. Burada Gastroenteroloji ’nin bütün konularını, güncel konularını tartışmaya çalışıyoruz. Hem uzman arkadaşlarımıza, hem de asistan arkadaşlarımıza destek olmak, onların eğitimlerine katkıda bulunmak için bu eğitimleri Türk Gastroenteroloji Derneği sık bir şekilde hem bölgesel hem de ulusal alanda büyük kongrelere imza atıyor. Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Dilek Oğuz’a bu kongreyi Malatya’da düzenledikleri için ve bizlere ev sahibi olma imkanını sağladıkları için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi .

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR