Eğitim
Giriş Tarihi : 25-01-2021 17:15   Güncelleme : 25-01-2021 17:15

Malatya’da Fen Lisesi Sayısı 2’ye Çıktı

Yıllardır Doğanşehir’in özlem duyduğu ve büyük beklenti içinde olduğu Fen Lisesinde mutlu sona yaklaşıldı. Doğanşehir Anadolu Lisesinin, Fen Lisesine dönüştürülmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay çıktı.

Malatya’da Fen Lisesi Sayısı 2’ye Çıktı

 

Doğanşehir Anadolu Lisesi artık Doğanşehir Fen Lisesi olarak eğitim verecek. Doğanşehir Fen Lisesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alımı yaparak eğitime başlayacak. Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal paylaşım sitesinde "Doğanşehir'e büyük müjde" başlığı altında yaptığı açıklamada; “Doğanşehir Fen Lisesi ilçemize ve tüm öğrencilerimize hayırlı olsun. Bir süredir devam eden girişimler sonucunda Doğanşehir Anadolu Lisesi binasının, yapımı tamamlanan 200 kişilik yurt, kapalı spor salonu ve diğer müştemilatları ile Fen Lisesine dönüştürülmesine karar verildi. Doğanşehir Fen Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında eğitime açılacak. Emeği geçen, katkı sunan herkese öğrencilerimiz adına teşekkürler." sözleri kullanıldı.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ise Fen Lisesi ile ilgili yaptığı açıklamada, merhum Vahap Küçük 'ün ilçeye Fen Lisesi açılması için büyük emek harcadığını belirterek, "Doğanşehir Fen Lisesi İlçemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Rahmetli Belediye Başkanımız Vahap Küçük 'ün açılması için çok büyük emek harcadığı, Fen lisesi açılıyor.2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında eğitime açılacak olan Fen Lisesinde emeği geçen ve bu süreçte desteğini bizlerden esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk 'a, Bakan yardımcısı Mahmut Özer'e, AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekilimiz Öznur Çalık 'a, Malatya Milletvekillerimize, ve emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla