Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 17:00
Advert

Advert

Malatya Valiliği'nden YKS Tedbirleri

18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için kamu kurum ver kuruluşlarında tedbirler alındı. Sınav esnasından gürültü yapmamaları için kahvehane ve düğün salonları uyarıldı.

Malatya
Giriş Tarihi : 16-06-2022 17:50
Malatya Valiliği'nden YKS Tedbirleri

Bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) için geri sayım hızlandı. 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak sınava Malatya’dan katılacak adaylar son hazırlıklarını yaparken Malatya Valiliği de alınan tedbirleri açıkladı. Vali Hulusi Şahin imzası ile yayımlanan açıklamada, YKS sınavının Huzur ve güven ortamı içerisinde bir sınav yapılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarında gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi. Sınav esnasında öğrencilerin dikkatini bozabilecek durumların yaşanmaması için kahvehane ve düğün salonlarına uyarının yapıldığı açıklamada, ”Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de 18-19 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Huzur ve güven ortamı içerisinde bir sınav yapılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarımızca gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Saygı değer Malatya halkının, sınav süresince sınavların yapıldığı okullara yakın konutlarda, iş yerlerinde, kahvehane ve düğün salonu gibi mekanlarda her türlü gürültü kirliliğine ve sınava giren öğrencilerin dikkatinin dağılmasına yol açacak davranışlarda bulunmaması, araçları ile seyir halindeyken cadde ve sokaklarda yüksek sesli müzik ve klakson çalmaması son derece önem arz etmektedir. Bu vesileyle, sınava girecek olan öğrencilerimize ve görevli personelimize üstün başarılar dilerim.” denildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) üç farklı oturumda gerçekleştirilecek. 18 Haziran Cumartesi günü saat 10.15’de Temel Yeterlilik Testi (TYT) yapılacak. 120 soruluk sınav için 165 dakika süre verilecek. 19 Haziran Pazar günü ise iki oturum var. Saat 10.15’de başlayacak 160 soruluk Alan Yeterlilik Testi(AYT) 180 dakika sürecek. Saat 15.45’de başlayacak ve 80 sorunun yöneltileceği Yabancı Dil Testi(YDT) 120 dakikada bitecek.

>>> A.Nihat Yavuz  

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR