Malatya
Giriş Tarihi : 10-12-2017 19:46   Güncelleme : 10-12-2017 19:46

Malatya Siyonizme Karsi Dimdik!

Ortak davamiz Kudüs için Emekliler Parkinda toplanip Kernek Meydanina yürüyen on binlerce Malatyali, Kudüs’ü Siyonizm’in tekeline teslim etmeyeceklerini tüm dünyaya haykirdi. Islam dünyalarina “birlik” Türk devletine de “yaptirim” çagrisinda bulunan Malatyali, Kürecik’in kapatilmasini, Israil ile diplomasinin kesilmesini ve Israil mallarinin boykot edilmesini istedi

Malatya Siyonizme Karsi Dimdik!

Ilk Kiblemiz olan Kudüs’ü  Isgalci Israil’e baskent yapma hayaline kapilan ABD’ye tepkiler dinmiyor. Hukuksuz karara yönelik en sert tepkiyi gösteren Türkiye’nin, tüm sehirlerinde Aksam namazi sonrasi baslatilan yürüyüs Malatya’da da Emekliler Parkinda baslayip, Kernek Meydani’nda son buldu. Kent yöneticilerinin, Parti teskilatlarinin, STK’larin ve vakiflarin da destek verdigi yürüyüse on binlerce Malatyali katilim sagladi.

ÇAKIR: “ISLAM COGRAFYASI KAN KAYBEDIYOR”

Kur’an tilaveti ile baslayan protestoda ilk olarak söz alan  Büyüksehir belediye baskani Ahmet Çakir: “ Öncelikle Kudüs’e sahip çikan davasina sahip çikan bütün hemserilerimi yürekten kutluyorum. Hepimizin bir beraber olmasi gereken bir gün. Birbirimize kenetlenmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Islam cografyasi su anda kan kaybediyor. Liderlerin, devlet olma vasiflarini yitirmisler halklarinin seslerini bile dile getiremiyorlar. Islam’in üzerindeki bu büyük baskinin karsisinda direnen tek bir güç var. Bu gün bu meydanda olan siz degerli hemserilerimizle birlikte sadece ülkemiz var, Türkiye var, cumhurbaskanimiz var. Biz bu durusumuzu hiç bozmayacagiz. Biz inanacagiz, davamiza inanacagiz. Yüce rabbime inanacagiz. Biz hiçbir zaman yilmayacagiz. Hiçbir baski bizleri yildirmayacak. Bugün Islam cografyasinin tamaminda büyük bir dagilma var. Büyük bir sorumsuzluk var. Her taraf kan gölü içerisinde. Bu gün bu hale nasil geldigimizi hep birlikte oturup düsünmemiz lazim. Islam dünyasini nasil kaldirabilecegimizin derdinde olmamiz lazim. Biz cumhurbaskanimizin arkasinda nasil dimdik durmamiz gerektigini düsünmemiz lazim. Bu davanin bizim davamiz oldugunu bildiginiz için zaten buradasiniz. Bu davamiz için yilmadan, usanmadan hak davamizin pesinde olacagiz. Insallah Kudüs’ün kurtulusunu hep birlikte görecegiz.  Rabbim yardimcimiz olsun. Filistinlilerin yardimcisi olsun. Tüm Islam cografyasina yüce rabbim akil fikir versin.”

KAHTALI: “MALATYA ONURLU DURUSUNU HEP GÖSTERDI”

AK Parti Il Baskani Hakan Kahtali ise, “Ne zaman Islam’a el uzatilsa her zaman Malatya dik durusunu, onurlu, erdemli durusunu göstermistir. Bu aksam da burada bunu gösteriyor. Hepinizi kutluyorum, hepinizi selamliyorum. Zalimin zulmü ne kadarsa mazlumun yardimcisi da Allah’tir. Onlar kendi elleriyle Islam’a zarar vereceklerini düsünüyorlar. Onlar burada bulunan bu toplumun ve dünya üzerinde yasayan 1,5 milyar Müslüman’in var oldugundan habersiz davraniyorlar. Ama Allah’a sükürler olsun ülkemin cumhurbaskaninin ifade ettigi gibi Kudüs bizim kirmiziçizgimizdir ve öyle de kalacaktir. Siyonistler asla emellerine ulasamayacaktir. Bugün Kudüs’te, Ramallah’ta, El Halil’de bütün kardeslerimiz, bütün din kardeslerimiz ayaktayken bizim evimizde oturmak bize yakismazdi. Malatyalilara yakismazdi. Islam’a yakismazdi. Müslüman’im diyene yakismazdi. Bizim bu birlik ve beraberligimiz o Siyonistlere ve ona taseronluk eden Amerika’yi korkutmustur, bunu böyle bilin. O Siyonistler, Kudüs’e Amerika’nin büyükelçiligini götürmesiyle Kudüs’ün kendilerinin olacagini zannediyorlar. Onlar hiçbir zaman devlet olamayacaklar. Bu millet varken Islam’a hizmet eden Müslümanlar varken Israil ve onun destekçileri hiçbir zaman muvaffak olamayacaklar.” Ifadelerini kullandi.

DIKGÖZ: KUDÜS’E UZANAN ELLERI KIRACAGIZ!

“Kudüs peygamber efendimizin miraca yükseldigi kutlu beldedir.” Diyen Hüda-Par Malatya Il Baskani Orhan Dikgöz de, “Kudüs etrafinin mübarek kilindigi mescidi Aksanin bulundugu kutsal sehrimizdir.  Bugün Kudüs’ün isgal edilmesi dinimize, onurumuza, imanimiza açilmis bir savastir. Siyonist terör çetesi ve onun usagi ABD’nin Müslümanlarin daginikligindan ve parçalanmisligindan cesaret alarak her alanda bize saldirmaktadir. Kudüs’e namahrem elini uzatmasi ve kem gözle bakmasi biz Müslümanlarin dünya sevgisi, irkçilik ve mezhepçilik hastaligina tutulmamizdan dolayidir. Mescidi Aksa ve Kudüs’e söz veriyoruz ki bu hastaliklari def edip aramizdaki bu fitneyi bertaraf edecegiz.  Müslümanlarin arasinda tevhidi saglayip Kudüs’e uzanan elleri kiracagiz.  Kem bakan gözleri oyacagiz insallah. Buradan Islam ülkelerini yönetenlere sesleniyorum; Siyonist çetesini devlet olarak tanimaktan vazgeçin. Ve her türlü iliskiyi kesin. Türkiye’deki Siyonist temsilcileri derhal sinir disi edin.  Tel Aviv’deki elçiyi geri çagirin. Siyonist çetesini bas terörist olarak ilan edin ve destek veren tüm kurum ve kisileri teröre destek verenler listesine alip varliklarini dondurun. Siyonistlerin isgalindeki havaalanlarina uçuslari yasaklayin. Türkiye hava sahasinin sivil uçaklari dâhil Siyonistlerin bütün uçuslarina kapatin. Allah’u Teala hepimize Mescidi Aksa’da fetih namazini kilmayi nasip etsin.” Seklinde konustu.

ASILTÜRK: ISRAIL ELÇILIKLERI KAPATILSIN!

Saadet Partisi Il Baskani Mehmet Asiltürk ise, “Burada sorsam su partili var mi, belli sayida el kalkar, burada Kürt Kardesim var mi desem, belli sayida el kakar, burada Türk kardesim var mi desem belli sayida el kalkar. Burada Müslüman var mi desem bütün eller havaya kalkar. Dogu’da bir kardesimizin eline diken batta batidaki kardesimiz hissetmelidir diyen Resullah’ in ümmeti burada. Biz Israil’deki büyükelçilerimizi acilen çagirip büyükelçiliklerimizi kapatmaliyiz. Müslümanlar Israil’in hiçbir malini evine cebine üzerine almamali. Bir sey daha istiyorum Malatya’dan sayin cumhurbaskanimiza sesleniyorum Israil’e göz olan Ortadogu’daki Müslümanlarin     Israil’le atacak füzelerini gösteren Kürecik’teki radar üssünü acilen ivedilikle kapatmasini istiyoruz.  Kardeslerimize bir teklifim var. Malatya Sokan Parkina Kudüs çadiri kuralim.  Ve Israillin mallarini orada ifsa edelim. Müslümanlara yaptiklarini orada ifsa ederek Müslümanlarin kinlenmesini saglayalim. Ilk nöbeti Saat Partisi tutacaktir.“