Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 28-11-2015 15:38   Güncelleme : 28-11-2015 15:38

Malatya Sinemalarinda Bu Hafta üç yeni Film vizyonda

Malatya Sinemalarinda Bu Hafta Uzaklarda Arama ve iki yeni Film vizyonda

Malatya Sinemalarinda Bu Hafta üç yeni Film vizyonda

 

>>HAZIRLAYAN: Nihal GÜL

 

GOOSEMBUMPS: CANAVARLAR FIRARDA

 

Büyük sehirden Küçük bir kasabaya tasindigi için mutsuz olan Zach Cooper, tasindiklari evin tam yanindaki evde yasayan güzel kiz Hannah ile karsilasip, Champ ile de kisa sürede arkadas olunca yeni bir hayat için umutlanir. Ancak Zach, Hannah’nin gizemli babasinin Goosebumps kitaplarinin yazari, R.L. Stine oldugunu
ögrendiginde, olaylarin normal gitmeyecegini anlar. Zach, yan evdeki komsularini daha iyi tanidikça Stine’nin korkunç bir sirri oldugunu da ögrenir; Stine’in kitaplarini ünlü yapan yaratiklar gerçektir ve Stine
onlari kitaplarinda kilitli tutarak okurlarini korumaktadir. Stine’in yaratiklari kazara serbest kaldiklarinda, Zach’in hayati eskisi olmayacaktir. Macera dolu çilgin bir gecede, Zach, Hannah, Champ ve Stine’in takim olarak bu hayal ürünü yaratiklari ait olduklari kitaplara geri göndermeleri ve kasabayi kurtarmalari gerekecektir.

Filmi 1998 yilinda Tim Burton çekmek için hazirlanmisti ancak bilinmeyen bir sebeple proje gerçeklesmedi.

SEANSLAR

Malatyapark Avsar Sinemalari: (11:30) (14:00) (16:30) (19:00) (21:30)

Yesil Sinemalari: (11:00) (13:30) (16:00) (18:15) (20:30)

 

 

CASUSLAR KÖPRÜSÜ

 

 

Bir Fox Pictures - DreamWorks Pictures yapimi, bu dramatik gerilim türündeki filmde
Brooklyn’de bir sigorta avukatinin kendisini bir anda Soguk Savasin ve Sovyetler tarafindan ele geçirilen Amerikali U-2 pilotunun degisimi için olacak pazarligin ortasinda bulmasini konu aliyor. Üç Oscar Ödülü sahibi Steven Spielberg’in yönetmenligini yaptigi filmin basrollerinde iki Oscar ödülü bulunan Tom Hanks avukat James Donovan rolünde, ona üç Tony Ödülü ve iki Olivier Ödülü bulunan Sovyet ajani Rudolf Aben rolündeki Mark Rylance eslik ediyor. Casuslar Köprüsü'nün senaristleri ise usta yönetmen ve senarist Coen Kardesler.

Kariyeri boyunca siklikla tarihsel olaylari ele alan yönetmen Steven Spielberg, Casuslar Köprüsü'nü gerçek olaylardan esinlenerek çekti.

SEANSLAR

Malatyapark Avsar Sinemalari: (11:15) (14:15) (17:15) (20:15)

 

 

 

UZAKLARDA ARAMA

 

Sehir merkezindeki bir pavyon resmi bir kararla, sehir disindaki küçük bir kasabaya "sürülür." Mecburen tasinmak zorunda kalan pavyonun kadin çalisanlari ile kasabanin kadinlari arasinda önce gizliden gizliye, sonra da apaçik bir mücadele ortaya çikar. Kadinlar kocalarini pavyona kaptirmaktan endise ederken, kasaba erkeklerinin keyfi oldukça yerindedir! Tüm bu hengamenin orta yerinde ise gözlerden uzak ama tutkulu bir ask hikayesi vardir. Ama asiklarin kendisi bile imkansizligin farkinda degildir... Birbirinden oldukça farkli insanlarin hayatlarinin kesismesinden dogan bu trajikomik öyküyü ise bize 9 yasindaki Yusuf anlatir...

Yönetmenligini Yesilçam'in Sultan'i Türkan Soray’in, senaristligini ise Onur Ünlü'nün üstlendigi filmin oyuncu kadrosunda Yagmur Ünal, Ekin Türkmen, Sevda Erginci, Mehtap Bayri, Elif Atakan, Pinar Göktas, Esra Ergün ve Asli Samat ve Mustafa Ugurlu yer aliyor.

Daha önce yönetmenlik deneyimi bulunan efsane oyuncu Türkan Soray bu film için 34 yil sonra tekrar yönetmen koltuguna oturdu.

SEANSLAR

Malatyapark Avsar Sinemalari: (11: 15)  (13:45) (16:15) (18:45) (21:15)

Yesil Sinemalari: (11:00) (13:30) (16:00) (18:15) (20:30)