Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 11-04-2015 15:36   Güncelleme : 11-04-2015 15:36

Malatya Sinemalarinda Bu Hafta

Sonsuz Bir Ask ve Üç Yeni Film Vizyonda

Malatya Sinemalarinda Bu Hafta

>>HAZIRLAYAN: Nihal GÜL

PIRAMITIN LANETI

Bir grup Amerikali arkeolog, Misir çöllerinin derinliklerine gömülmüs olan antik çag piramitlerinden birini gün yüzüne çikartir. Fakat sonsuz gibi görünen, karanlik duvarlari arasinda kaybolurlar. Disari çikacak bir yol ararken, gün isigini bir daha görme umutlarini gitgide kaybederler. Piramitte hem kistirilmislardir, hem de tek tek avlanmaktadirlar. Yönetmenligini Grégory Levasseur’un üstlendigi korku ve gerilim filminin senaryosu ise Daniel Meersand ve Nick Simon ikilisine ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ashley Hinshaw, James Buckley, Denis O'Hare Christa Nicola ve Amir K basi çeken isimler.

Film için yaklasik 6,5 milyon dolarlik bir bütçe kullanildi.

SEANSLAR

Malatyapark Avsar Sinemalari: Salon 10 (15:15) (17:15) (19:15) (21:15)

Yesil Sinemalari: (11:00) (13:00) (15:00) (17:00) (19:00) (21:00)

 

ASK OLSUN

Kadinlara "ask doktorlugu" yaparak hayatini kazanan Ozan'in yeni müsterisi Ceyda, ayrildigi sevgilisi Caner’e geri dönebilmek amaciyla Ozan’in yardimini ister. Fakat Caner, yasadigi ask acisini unutmak için yeni bir iliskiye yelken açmistir bile. Hiç hesapta yokken ask doktoru Ozan, Pinar ile karsilasir ve ona asik olur. Bu arada esas görevini de unutmaz ve eski sevgililerin tekrar bir araya gelmesi için bir oyun düzenler. Fakat Ozan'in planini Pinar fark eder ve Ozan’in hayalini kurdugu iliski baslamadan nihayete erer. Arap saçina dönen iliskiler aginda bu eglenceli dörtlü kendi mutlu sonlarini yakalayabilecekler midir?

Romantik komedi türündeki eglenceli filmin yönetmenligini Neslihan Yildiz Alak ve Murat Serezli beraber üstlenirken, senaryo Esref Dinçer'e ait. Yapimciligini Film Bahçesi firmasinin üstlendigi filmin oyuncu kadrosunda ise Ilker Aksum, Sedef Avci, Kenan Ece, Selen Seyven isimleri basi çekiyor.

Film, Film Bahçesi yapim firmasinin 3. vizyon filmi.


SEANSLAR

Malatyapark Avsar Sinemalari: Salon 9 (15:30) (17:30) (19:30) (21:30)

 

SONSUZ BIR ASK

 

Basrolünde Ismail Hacioglu'nun yer aldigi "Sonsuz" filminin devam filmi niteliginde olan yapitta içten bir dostluk hikayesine tanik oluyoruz. Kanser hastaligina yakalanan Volkan ve Serhan'in hayatina bu kez Özlem isimli bir yolcu konuk oluyor. Birlikte çiktiklari yolculukta ise yasamaya duyduklari sevgiyle kaderlerine bir kez daha meydan okuyorlar.
Ozan Uzunoglu'nun yönetmenligini yaptigi filmin senaryosu, ilk filmde de oldugu gibi Can Sinan'a ait. Basrollerdeyse Ismail Hacioglu, Ferhat Gündogdu ve Özlem Tekin bulunuyor. Dram türündeki filmin yapimciligini ise Dama Medya üstleniyor.

Filmin çekim mekanlari arasinda Denizli (Pamukkale), Foça, Antalya ve Istanbul yer aliyor.
DAIRE

 

Vincent Stephens, Luke Seacord, Dr. Chris Vanowen, Marty Landry ve Phillip Williams eslerini aldatmak için kendilerine has bir çati kati dizayn eden bes arkadastir. Bir gün bu son derece mahrem siginaklarinda bir kadinin cesetini bulmalariyla birlikte de bes kafadarin hayati degismeye baslar. Dairenin anahtari sadece bu bes kiside vardir ve bu yüzden baslangiçta her biri digerleri için bir potansiyel suçludur. Ancak hemen ardindan bir yüzlesme sürecine girerler, geçmisteki yasantilarindan parçalar ortaya dökülmeye baslar. Böylece hem etraflarindan hem de eslerinden sakladiklari en büyük sirlar da birer birer açiga çikacaktir.
Bart De Pauw ve Wesley Strick ikilisinin senaryosunu yazdigi filmin yönetmeni Erik Van Looy. Filmin oyuncu kadrosunda ise Karl Urban, James Marsden, Wentworth Miller, Eric Stonestreet ve Matthias Schoenaerts bulunuyor.

Film 2008 Belçika filmi Loft'un yeniden çekimi. Her iki filmin yönetmeni de Van Looy.

2008 tarihli orijinal The Loft filminin de yönetmenligini üstlenen Belçika asilli yönetmen Erik van Looy adini ilk olarak, basrolünde Mickey Rourke'u izledigimiz 1999 tarihli Shades filmiyle duyurmustu.

SEANSLAR

Malatyapark Avsar Sinemalari: Salon 8 (14:00) (16:30) (19:00) (21:30)