Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
01 TEMMUZ Cuma 17:33
Advert

Advert

Malatya Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli (25) memleketi Malatya’da yoğun bir katılımla gözyaşları arasında  son yolculuğuna uğurlandı. 2’si kız 5 kardeşten biri olan Şehit Celal Tekedereli’nin 1 yıl önce sözleşmeli olarak TSK’da göreve başladığı öğrenilirken, şehidin babası Cevat ile anne Aynur Tekedereli cenaze namazı süresince güçlükle ayakta durabildi

Malatya
Giriş Tarihi : 25-05-2022 13:22   Güncelleme : 25-05-2022 15:38
Malatya Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Eli kanlı terör örgütü PKK’lı teröristlere yönelik Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen sınır ötesi Pençe-Kilit operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen 5 askerimizden biri olan Malatyalı Piyade Sözleşmeli Er 25 yaşındaki Celal Tekedereli, Hakkari’de yapılan törenin ardından havayolu ile memleketi Malatya’ya getirildi. Malatya Erhaç Havaalanında karşılanan şehidin naaşı daha sonra son kez helallik için Yaka Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Gözyaşlarının sel olduğu helallik alımının ardından şehidin Türk Bayrağı’na sarılı naaşı Malatya Şehir Mezarlığı’na getirildi. Şehidin babası Cevat ve annesi Aynur Tekedereli güçlükle ayakta dururken, askerlerin omuzlarında taşınan Türk Bayrağına sarılı şehidin naaşı katafalkta konuldu.

MALATYALI ŞEHİDİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’nin naaşı öğlen namazına müteakip İl müftüsü Veysel Işıldar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Malatya Şehitliği’nde toprağa verildi. Göz yaşlarının sel olduğu vatan için feda edilen can olması münasebetiyle gururun hakim olduğu cenaze törenine Malatya Valisi Hulusi Şahin, Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, siyasi partilerin temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Defin sonrası Vali Hulusi Şahin tarafından, şehidin tabutunun üzerine serilen Türk Bayrağı ile fotoğraflı baba Cevat Tekedereli’ye verildi.

>>A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR