Malatya
Giriş Tarihi : 06-09-2016 19:03   Güncelleme : 06-09-2016 19:03

Malatya Sehidine Agladi

Görev yaptigi Manisa’da yaralanip bir hafta yogun bakimda yasam mücadelesi veren Malatyali polis memuru Ramazan Yilmazin naasi memleketi malatya’ya getirildi. Yogun bir protokol ve binlerce Malatyali cenaze törenine katildi. Sehidin naasi cenaze namazinin ardindan, Battalgazi Ilçesi Ali Baba mezarligina defnedildi

Malatya Sehidine Agladi

Görev yaptigi Manisa’da iki roman arasinda çikan kavgayi ayirmaya çalistigi sirada yaralanan ve bir hafta yogun bakimda yasam mücadelesi veren Malatyali polis memuru ramazan yilmaz sehit oldu. Sehit polis memuru 40 yasinda evli 4 çocuk babasiydi. Manisa Emniyet Müdürlügündeki törenin ardindan cenaze memleketi Malatya’ya getirildi. Malatya tarihi Ulu Camiinde kilinan cenaze namazinin ardindan Battalgazi ilçesine bagli Ali Baba mezarligina defnedildi. Sehit Polis Memurunun Babasi Mustafa Yilmaz ve Annesi  Ayse Yilmaz sehit ogullari ile gurur duyduklarini dile getirdi. Esi Ayten yilmaz ve çocuklari Enes, Emre, Hamza ve Belinay’i akrabalari teselli etti. Sehidin cenazesini Malatya halki yalniz birakmadi. Yogun bir protokolün oldugu cenaze törenine, Vali Mustafa Toprak, Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, 2. Ordu Idari Kurmay Yarbaskani Tuggeneral Ibrahim Özbudun, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Battalgazi Kaymakami Vedat Yilmaz, Il Jandarma Alay Komutani Jandarma Albay Serafettin Yilmaz, Il Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, Inönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kizilay, AK Parti Il Baskani Hakan Kâhtali, Il Müftüsü Ümit Çimen ve Malatya halkindan binlerce insan katildi.

SEHIT GÖZYASLARI IÇINDE DEFNEDILDI

Cenaze namazinin kilinacagi tarihi ulu camiinde binlerce Malatya halki katildi. Cenaze namazindan önce Malatya Valisi Mustafa Toprak yaninda bulunan sehidin oglunu teselli ederek sarildi. Cenaze namazini kildiran Malatya Il Müftüsü Ümit Çimen, sehit için nasihat ve dualarda bulundu ve sehit polis memuru için haklarini helal etmelerini söyledi. Sehit polis memuru polis arkadaslarinin omuzlarinda cenaze arabasina konuldu. Sehidin cenazesi Battalgazi’ye bagli eski Malatya’daki Ali Baba mezarligina defnedildi. Sehit polis memurunun çocuklarini akrabalari ve Malatya halki teselli etti. Sehidin en küçük oglu hiçbir seyden habersiz amcasinin kucaginda babasinin defnedilecegi mezara götürüldü. Sehit defnedilirken agitlar yakildi. Sehidin iki oglu babalarinin mezarina su dökerek görevlerini yerine getirdi ve dik duruslariyla metanetlerini korudu.

VALI TOPRAK SEHIDIN BAYRAGINI ESINE VERDI

Sehidin mezari basinda Yasinler ve dualar okundu. Il müftüsü Ümit Çimenin yaptigi duaya hep birlikte âmin denildi. Eski Malatya halkindan yogun bir kalabalik cenazeye katildi. Sehidin esine bayrak teslimi yapmak için Malatya Valisi Mustafa Toprak, sehidin ailesine bag sagligi diledi ve bayragi sehidin esine teslim etti. Sehidin bayragina sarilip öpen esi Ayten Yilmaz gözyaslari içerisinde sehit kocasi için agitlar söyledi. Sehidin babasi torunlarina ve gelinine sarilarak agladi. Sehit annesi ise Ayse Yilmaz sehit oglunun fotografina sarilarak agladi ve fenalasarak ambulansa bindirildi. Sehidin kardesleri abileri için son görevlerini yaparken gözyaslarini tutamadi. Cenazenin defnedilmesinin ardindan sehidin ailesi taziyeleri kabul etti. Vali toprak ve beraberindeki heyet sehidin ailesine ve yakinlarina bassagligi diledi.