Malatya
Giriş Tarihi : 13-09-2012 22:08   Güncelleme : 13-09-2012 22:08

Malatya saglik alaninda iyi bir noktadadir

Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, Malatya Tabip Odasi Baskani Ali Yalçin ile Tarim Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlügü’ne atanan Mustafa Erhan’a hayirli olsun ziyaretlerinde bulundu.

Malatya saglik alaninda iyi bir noktadadir
Ilk olarak Malatya Tabip Odasi Baskanligi’ni ziyaret eden Belediye Baskani Ahmet Çakir, Dr.Ali Yalçin’a görevinde basarilar diledi.
Baskan Çakir, ziyaret sirasinda; “Hayirli olsun ziyaretinde bulunuyoruz. Ayni zamanda istisare ediyoruz. Hekimlerimizle sagligi, Malatya’yi ve belediyemizce yapilan çalismalari konusuyoruz. Malatya, son dönemlerde her açidan gelisen canli bir sehir. Saglik insan hayatinda önemli bir yer teskil ediyor. Bu açidan odamizin yapacagi çalismalar önem kazaniyor. Malatya saglik alaninda iyi bir noktadadir. Yeni dönemde Dr. Ali Yalçin’a basarilar diliyorum” dedi.
Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren Malatya Tabip Odasi Baskani Dr. Ali Yalçin ise Malatya Belediyesi’nin hizmetlerini hekim gözüyle incelediklerinde, sehrin fiziki, sosyal-kültürel ve toplumsal degisime olumlu katkilari oldugunu gördüklerini söyledi.
Yalçin; Malatya’nin büyük sehir olmasinda Belediye Baskani Ahmet Çakir’in önemli katkilarinin oldugunu bildiklerini belirterek "Büyüksehir sürecinden sonra da önemli ve büyük hizmetlere imza atacagina inaniyorum” dedi.
Bu arada, Belediye Baskani Ahmet Çakir daha sonra Tarim Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlügü’ne atanan Mustafa Erhan’i ziyaret ederek hayirli olsun temennisinde bulundu.
Tarimin, Malatya ve ülkemiz için önemli oldugunu belirten Belediye Baskani Ahmet Çakir; sunlari söyledi: “Tarimda dünyanin sayili devletlerinden biriyiz. Malatya için kayisi önemli bir yer tutuyor. Kooperatifin bölgemizde kayisinin yani sira alternatif ürünlerin gelistirilmesi, çiftçilerimizin desteklenmesi ve tarimda ileri teknolojinin kullanilmasi konusunda çalismalarinin oldugunu biliyoruz. Özellikle tarimda Malatya’nin öne çikmasi Malatya’nin gelisimini hizlandiracaktir. Müdürümüzün güzel hizmetler yapacagina inaniyor, görevinde basarilar diliyorum.” 
Ziyaretten dolayi Belediye Baskani Ahmet Çakir’a tesekkür eden Tarim Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Erhan, birligin genis bir cografya’ya hizmet ettigini belirterek sözlerini söyle sürdürdü: “Birligimiz sadece Malatya ile sinirli degil. 13 ili kapsiyor. 64 kooperatif, yaklasik 55 bin ortagimiz var. Malatya Bölge Müdürlügü olarak çiftçilerimize hizmet vermeye devam edecegiz. Tekirdag’da edindigim tecrübelerimi burada hizmete dönüstürmek istiyorum.” 
Tarim Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Mustafa Erhan, Belediye Baskani Ahmet Çakir’a organik zeytinyagi hediye etti.