Malatya
Giriş Tarihi : 03-06-2016 18:50   Güncelleme : 03-06-2016 18:50

Malatya Ortak Paydamiz!

Il baskanlariyla bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Malatya ile ilgili sözü olan herkesin dikkate alinmasi gerektigine vurgu yaparak, “Malatya bizim ortak paydamiz. Malatya ile ilgili sözü olan herkesin sözü degerlidir ve dikkate alinmasi gerekir. Bizim göremediklerimizi muhalefetteki arkadaslarimiz görmüs olabilir. Bir araya geldigimizde esasinda sorunlarin ortak oldugunu görüyoruz.” dedi. Tüfenkci ayrica Onkoloji Hastanesinin de temelinin yakinda atilacagi müjdesini verdi

Malatya Ortak Paydamiz!

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir ile Ak Parti, MHP ve CHP Malatya il baskanlari yaptigi istisare toplantisinda kente yapilan çalismalari, projeleri ve sorunlari masaya yatirdi. Bir restoranda gerçeklestirilen toplantiya Bakan Bülent Tüfenkci ile birlikte Ak Parti Il Baskan Yardimcisi Mahmut Üner Özer, CHP Il Baskani Enver Kiraz, MHP Il Baskani Mehmet Erdem ve Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir katildi.

ONKOLOJI IÇIN YATIRIM ALINDI

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Malatya’nin herkesin ortak paydasi oldugunu söyledi. Kente iliskin sözü olan herkesin dikkate alinmasi gerektiginin altini çizen Tüfenkci, “Malatya bizim ortak paydamiz. Malatya ile ilgili sözü olan herkesin sözü degerlidir ve dikkate alinmasi gerekir. Bizim göremediklerimizi muhalefetteki arkadaslarimiz görmüs olabilir. Bir araya geldigimizde esasinda sorunlarin ortak oldugunu görüyoruz. Insallah baskanlarimizin da önerileri dogrultusunda sorunlarin çözümü konusundaki çalismalari daha da hizlandiracagiz. Bilindigi gibi Malatya’da onkoloji hastanesinin kurulmasi planlandi. Bunun için yatirim ayrildi. 75 milyon TL’ye mal olacak bir hastane insa edilecek. Temelini de yakinda atariz insallah.

HEDEFIMIZ MALATYA’YI MARKA SEHIR YAPMAK

Stadyumun ismi tartisilir konusulur. Önemli olan o stadyumun yapilmasi ve hizmete girmesidir. Malatya’nin gelisimi, degisimi, dönüsümü ve büyümesi, sosyal ve kültürel anlamda hareketlenmesi Malatya’da yasan herkesi mutlu eder. Hedefimiz Malatya’yi marka sehir haline getirmek. Bununla ilgili Büyüksehir belediyemiz olmak üzere diger belediyelerimiz, valiligimiz, ilin bürokratlari ve milletvekillerimizle beraber muhalefeti ile iktidari ile bu hedef dogrultusunda hareket etmemiz gerekir. Malatya’da bir bakanligin çikmasi sadece Malatya’da yasayan insanlarimizi degil, Malatya disinda yasayan hemserilerimizde memnun ettigini görüyoruz.” dedi

ÜNER: BAKANIMIZIN YENIDEN GÖREV ALMASI ÖVÜNÇ KAYNAGIDIR

Ak Parti Il Baskan Yardimcisi Mahmut Üner Özer de “Malatya için Bakan Tüfenkci’nin yeniden görev almasi övünç kaynagi olmustur. 1 Kasim’dan sonraki çalismalari yeniden Bakan olmalarina etkili olmustur. Biz kendisine tesekkür ediyor, basarilarinin devamini diliyoruz” diye konustu.

 KIRAZ: STADIN ISMI INÖNÜ OLARAK KALMALI

CHP Il Baskani Enver Kiraz da Bakan Tüfenkci ile Malatya’nin sorunlarini paylasma imkani bulduklarini ifade etti. Kiraz, “Uzun yillardir Malatya’nin bir bakani yoktu. Malatya bunun sikintisini çok yasadi. Malatya’nin sorunlarini paylasma imkani bulduk. Bakanlik verilmesini degerli buldugumuzu her platformda ifade ediyoruz. Malatya herkesin yasadigi bir kent. Malatya’nin iyi bir noktaya gelmesi için herkesin katki sunmasi gerekiyor. Yeni yapilacak stadyumun isminin de Inönü ismiyle kalmasi yönündeki görüsümüz de devam ediyor” seklinde konustu.

ERDEM: SEKER FABRIKASININ KAPANMAMASINI ISTIYORUZ

MHP Il Baskani Mehmet Erdem ise “Gerek yerelde gerek ulusal çapta Malatya ile alakali konulari görüstük. Umuyoruz Sayin Bakan Tüfenkci bunun takipçisi olacaktir. Trafik, çevre yolu gibi. Sürekli gündemde olan, halkimizin da asina oldugu konular bunlar. Stadin isminin ‘arena’ olarak anilmasi da bana göre yanlis. Mümkünse bu ismin degismesini istiyoruz. Seker Fabrikasi’nin kapanmamasini istiyoruz” ifadelerini kullandi.