Malatya
Giriş Tarihi : 11-05-2017 20:03   Güncelleme : 11-05-2017 20:03

Malatya Inanilmaz Degismis

Malatya Kitap Fuarina katilan Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, Malatya’da mükemmel bir degisim yasandigina dikkat çekerek, “ Sayin baskanimizi tebrik ediyorum. Mükemmel isler yapmislar. Allah razi olsun. Bu parayla bu is… Çok daha fazla makbule geçen bir is. Kutluyorum kendisini. Allah emegini zayi etmesin. Bu vesileyle Malatyalilara en derin sevgi ve saygilarimi sunuyorum.” dedi

Malatya Inanilmaz Degismis

1994 yilindan bu yana Ankara Büyüksehir Belediye Baskanligi görevini yürütmekte olan, Türk Belediye tarihinin duayen isimlerinden Melih Gökçek, 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuari için geldigi Malatya’da, sehrin gelisimi ile ilgili degerlendirmelerde bulundu. Büyüksehir Belediyesi Trambüs Bakim Istasyonu’nda incelemelerde bulunan, akabinde sehir merkezinde kisa bir gezi yapan Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, sehir turunun ardindan Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’i makaminda ziyaret etti.

MÜKEMMEL ISLER YAPMISLAR

Malatya’ya gelmekten büyük bir memnuniyet duydugunu belirten Gökçek, Malatya’nin inanilmaz bir sekilde degistigini belirterek, Baskan Çakir’i yaptigi çalismalardan dolayi tebrik etti. Gökçek, “Sayin Büyüksehir Belediye Baskanimiz kitap fuari münasebetiyle bizi davet etti. Bu vesile ile buraya geldik. Fuarda 15 Temmuz ile ilgili bir sunum yapacagiz. Malatya’yi gezdik. Son geldigimden bu yana Malatya’yi inanilmaz sekilde degismis gördüm. Sayin baskanimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Mükemmel isler yapmislar. Allah razi olsun. Bu parayla bu is… Çok daha fazla makbule geçen bir is. Kutluyorum kendisini. Allah emegini zayi etmesin. Bu vesileyle Malatyalilara en derin sevgi ve saygilarimi sunuyorum” dedi.

BELEDIYECILIKTE DUAYEN

Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek’i Malatya’da görmekten büyük bir memnuniyet duydugunu belirten Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Melih Gökçek’in belediyecilikte duayen bir isim oldugunu söyledi. Kendisinin birçok alandaki hizmet ve projelerinden istifade ettiklerini ve örnek aldiklarini belirten Baskan Çakir, Malatya’da yapilan çalismalarla ilgili kisa bilgiler verdi. Büyüksehir süreci ile birlikte yeniden bir çalisma düzenine girdiklerini kaydeden Baskan Çakir, ana planlarin birçogunun tamamlandigini, altyapi ile ilgili ihalelerin bitirilerek çalismalarin devam ettigini, merkezde ana isale hatti ile birlikte scada sisteminin kuruldugunu söyledi.  Büyüksehir statüsünün birçok avantajinin oldugunu da kaydeden Çakir, ilk dönem olmasi hasebiyle bu avantajlarin belki hizmetlere yansimasinin gözükmeyebilecegini ancak basta kirsal olmak üzere normalin üzerinde yatirim yaptiklarini belirtti.

ÖNEMLI BIR FUAR

Malatya Anadolu Kitap Fuari ile ilgili de bilgiler veren Çakir, “Fuarimiz önemli bir fuar. Fuarlar belediyelerin görevi degil ama biz Malatya’yi daha da gelistirmek ve bölgede bir cazibe merkezi yapmak amaciyla yogun bir sekilde fuarlar düzenliyoruz. Yil içerisinde 7-10 arasinda fuar yapiyoruz. Bunlardan en önemlilerinden birisi de kitap fuari. Sizlerin gelmesi bu fuara daha da güç katti” seklinde konustu.

Çakir’dan Gökçek’e hediye

Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek’e ziyaretin anisina kayisi kristali, kuru kayisi ile islemeli porselen sürahi hediye etti.