Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
25 MAYIS Çarşamba 18:26
Advert

Advert

Malatya Havalimanında Yoğun Mesai

Elazığ Havalimanı'nda 45 günlük uçuş trafiğinin kapanması ile birlikte, komşu kente yapılan uçuşlar Malatya ve Bingöl Havalimanlarına kaydırıldı. 10 gün önce başlayan çalışmaların 29 Kasım’a kadar bitmesi planlanıyor.

Malatya
Giriş Tarihi : 25-10-2021 15:59   Güncelleme : 25-10-2021 15:59
Malatya Havalimanında Yoğun Mesai

Pisti bakıma alınan Elazığ Havalimanı'nın 45 gün uçuş trafiğine kapatıldığı duyurulmuştu. 15 Ekim -28 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak çalışmalar kapsamında ana pist onarılacak, inşaatı devam eden paralel pist ile taksi yolları tamamlanıp mevcut piste bağlanacak. Elazığ’a gidiş gelişlerinde hava yolunu tercih edecek olan yolcular, havalimanı kapalıyken Malatya ve Bingöl Havalimanlarından hizmet alabilecek. Malatya Havalimanı’na kaydırılan uçuşlarda bilet rezervasyonunu erken yaptıran yolculara bazı havayolu firmalarının ulaşım masraflarını karşılayacağı iddia edildi.

Uçuş trafiğine kapatılan Havalimanı nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını belirten Elazığlı vatandaşlar ise ek ulaşım masrafı ve saatlerin uyuşmaması nedeniyle çözüm bekliyor. Ulaşım sürelerinin uzaması ve Havaalanı ile Elazığ Merkez arasında 3 vasıta değiştirmek zorunda kaldıklarını söyleyen vatandaşlar, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından bu duruma müdahale edilmesini istiyor.

>> Ebubekir Atilla 

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR