Siyaset
Giriş Tarihi : 02-01-2013 17:40   Güncelleme : 02-01-2013 17:40

Malatya hangi yönüyle gelisti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, “Simdi bir kez daha soruyorum. Malatya hangi yönüyle gelisti? “ dedi.

Malatya hangi yönüyle gelisti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Malatya’nin 2012 yilinda gelismedigini, pembe tablolar çizildigini söyledi. 
Parti binasinda düzenledigi basin toplantisinda AK Partili yöneticilerin 2012 degerlendirmesi yaparken “Iyi bir yil geçirdik” sözlerini degerlendiren CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, 2012 yilinin Malatya için kayiplarla dolu bir yil oldugunu savundu. “AKP’nin en iyi yaptigi sey, en çok oy aldigi yerleri cezalandirmaktir. AKP medya araciligi ile ne kadar pembe tablolar çizerse çizsin, CHP’ye ne kadar laf ederse etsin tüm halkimiz biliyor ki Türkiye her geçen gün biraz daha bataga batmaktadir. Bunun en iyi göstergesi Malatya’dir. AKP’nin 5 milletvekili ve il teskilati Malatya’nin gelisip büyüdügünü söyleseler de bunu ispat edecekleri tek bir somut veri ortaya koyamamaktadirlar” dedi.
Kiraz, “Simdi bir kez daha soruyorum. Malatya hangi yönüyle gelisti? AKP, Malatya’ya 2012 yilinda ne kazandirdi? Malatya’nin kayiplarinin yaninda hani nerede onlarin söyledikleri büyüme ve gelismislik?” diyerek yapilan icraatlari elestirdi.