Genel
Giriş Tarihi : 11-10-2021 11:32   Güncelleme : 11-10-2021 11:32

Malatya Günleri İçin Tüm Kurumlar Davet Edildi

İstanbul’da Malatya Günlerini hazırlayan MASTÖB ve MAKON yöneticileri programın tanıtım toplantısı için basın mensupları ile bir araya geldi. Malatya’daki tüm kurum ve kuruluşların yer alması için genel bir davette bulunan MASTÖB Avrupa Yakası Başkanı Aziz Damar,” Düzenlediğimiz buluşma Malatya’nın, Malatyalıların günüdür. Ev sahibi olarak tüm kurumlarımızı görmekten mutluluk duyarız.”dedi.

Malatya Günleri İçin Tüm Kurumlar Davet Edildi

 

Malatya Konfederasyonu (MAKON) Yönetim Kurulu üyeleri ve İstanbul Malatya Günleri Organize Komitesi üyeleri Aziz Damar, Ali Karadoğan, Hasan Arıkboğa, Cihan Akköse, Hayrullah Kalkan dün düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıktı. Burada bir açıklama yapan Malaya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Avrupa Yakası Başkanı Aziz Damar, Malatya Günlerinin Arslantepe mottosuyla yapıldığını belirterek,” Bilindiği üzere 21-24 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da Malatya günler düzenleyeceğiz. Bu yılki sloganımız ‘Arslantepe ’den Yenikapı’ya Malatyalılar İstanbul’da Türkiye İle Buluşuyor’ oldu.” diye konuştu.

Malatya’da yoğun bir davet ziyaretleri yaptıklarını kaydeden Damar, ”Çarşamba günü Malatya’ya geldik ve Perşembe gününden itibaren Malatya’da tüm kurumlarımızı ziyaret ettik. Belediyelerimizi, diğer kurumlarımızı, siyasi parti il başkanlarımızı ziyaret ettik. Elimizden geldiğince herkese ulaşmaya gayret ettik. Müsait olamayan ve bizlerin de ulaşmadığı kurum ve kuruluşlarımızı davet ediyoruz.  Malatya’da yapmış olduğumuz görüşmeler gayet iyi geçti, özellikle Malatya’ya yakışır bir şekilde Malatya günlerinin olması için herkesin elinden gelen gayreti göstereceğini gördük. Bizler de İstanbul ayağı olarak Malatya Konfederasyonu olarak sizleri onurlandıracak bir Malatya Günleri yapacağız inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Damar,” Malatya’nın ortak değerlerine sahip çıkılması gerekiyor. Malatyalılar siyasette ve bürokraside daha çok yer edinmeli.” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla