Spor
Giriş Tarihi : 26-07-2021 12:16   Güncelleme : 26-07-2021 12:16

Malatya Futbolunda “Güçbirliği”

​​​​​​​ Süper Lig temsilcisi Yeni Malatyaspor ile 3.Lig’de mücadele eden Malatya Yeşilyurt Belediyespor arasında güçbirliği anlaşmasına varıldı. Sarı-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada hem amatör futbolu destekleyeceklerini hem de tüm Liglerde Malatya’nın söz sahibi olacağı mesajı verildi.

Malatya Futbolunda “Güçbirliği”

Yeni Malatyaspor ile Malatya Yeşilyurt Belediyespor arasında güç birliği anlaşması yapıldı. Güçbirliği anlaşması ile ilgili Yeni Malatyaspor Kulübü tarafından yayınlanan duyuruda, ” Yeni Malatyaspor'umuz ile Malatya Yeşilyurt Belediyespor'umuz arasında güçbirliği anlaşması... Şehrimizin 3.ligdeki güzide temsilcisi Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulübü ile Kulübümüz arasında 'güçbirliği' anlaşmasına varılmıştır. Bu anlaşma doğrultusunda kulüplerimizin ortak çalışması, oluşturulacak kaynaklarla futbolda şehrimizin daha iyi noktalara taşınması, Malatya'da var olan amatör kulüplerle daha fazla istişare yapılıp, amatör futbolcu havuzundan maksimum seviyede faydalanılması gibi konularda kararlar alınmıştır.  Bu kararın Malatya futbolunun tüm liglerde söz sahibi olması adına önem taşıdığını belirtir, güçbirliği anlaşmamızın şehrimize hayırlı olmasını dileriz.” denildi.

Konu ile ilgili Malatya Yeşilyurt Belediyespor kanadında ise, ayı mesaj ile duyuru yapılarak güçbirliği anlaşmasının Malatya’ya hayırlı olması dilekleri iletildi.

Ebubekir Atilla