Yaşam
Giriş Tarihi : 03-09-2021 13:35   Güncelleme : 03-09-2021 13:35

Malatya Buz Lazer Epilasyon Deneyimi

Lazer Epilasyon tedavisinde son yılların popüler yöntemi olan Buz Lazer, Malatya Lazer Epilasyon merkezleri tarafından da kullanımı yayılmaktadır. Lazer Epilasyon Malatya merkezleri güvenli, hızlı ve konforlu olması nedeniyle Buz Lazer ‘i tercih etmektedir.

Malatya Buz Lazer Epilasyon Deneyimi

Lazer Epilasyon tedavisinde son yılların popüler yöntemi olan Buz Lazer, Malatya Lazer Epilasyon merkezleri tarafından da kullanımı yayılmaktadır. Lazer Epilasyon Malatya merkezleri güvenli, hızlı ve konforlu olması nedeniyle Buz Lazer ‘i tercih etmektedir. 

Buz Lazer Nedir?

Yaklaşık 30 yıldır lazer epilasyon, kadın erkek herkes için istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve en çok tercih edilen yöntemi olmuştur. Bu zaman içinde teknolojik gelişmelerle birlikte lazer epilasyon teknolojileri de geliştirilerek Buz Lazer üretilmiştir. Bu sayede artık ağrısız bir lazer epilasyon yaptırılması mümkün olmaktadır.

Buz Lazer, lazer epilasyonun dezavantajlarını avantaja çevirerek konforlu bir işlem olmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Bu avantajları sayesinde günümüzde 80’den fazla ülkede kullanılmaktadır. Buz Lazer kullanıldığı tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer, ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon gerçekleştirilebilmesi amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu amaçla Buz Lazer’in patentinin sahibi olan Alma Lasers firması tarafından uzun yıllar süren araştırmalar yapılmıştır. Sonunda geliştirilen teknolojileri ile Buz Lazer üretilmiştir.

Sahip olduğu patentli SHR teknolojisi ile kıl köklerinin kademeli olarak ısıtılması sağlanmaktadır. Tekli lazer atımları yerine ciltte süreki hareket ettirilen uygulama başlığı ile çoklu lazer atımları yapılmaktadır. Bu sayede yoğun lazer ısısı hissedilmediği için ağrı yok denecek kadar azdır. Sürekli hareket eden uygulama başlığı masaj etkisi ile lazer epilasyon tedavisinin daha konforlu bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Gelişmiş kompakt soğutma sistemi olan patentli Ice Teknoloji ile ciltte sağlanan etkili soğutma uygulama boyunca cildi – 3 dereceye kadar soğutmaktadır. Tedavi başlığı cilde temas ettiği zaman buz gibi soğuk hissedilmesi sağlanarak ferah bir bitiş sağlanmaktadır. Cilt yüzeyi bu sayede yüksek ısıya ve ağrıya karşı korunmaktadır.

Bacak Lazer Epilasyon

Ağda, jilet ve tüy dökücü kremler gibi geçici ve vücutta batık ve tahrişlere neden olan yöntemlere çözüm olarak geliştirilen lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıllara karşı kalıcı çözüm sunulmaktadır. Fakat geleneksel lazer epilasyon uzun süren seansları ve hissedilen yoğun ağrı hissiyle kullanıcıların tedaviye önyargılı olmasına neden olmaktadır. Buz Lazer tüm bu sorunlara çözüm olarak geliştirilen, patentli teknolojilerle donatılmış bir sistemdir.

Kadınların en çok epilasyon yaptırdığı bacak bölgesi için de en etkili yöntem Buz Lazer ‘dir. Oldukça kısa süren seansları sayesinde gün içinde kısıtlı bir zamanda dahi seansların konforlu bir şekilde uygulanması mümkündür. Kadınların yanı sıra erkeklerin de bacak bölgesindeki kıllardan kimi zaman tamamen kurtulmak amacıyla kimi zaman ise kılları seyrekleştirme amacıyla Buz Lazer’i tercih ettikleri bilinmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürmektedir?

Tüm vücut bölgelerinde Buz Lazer uygulaması ortalama 8 seans önerilmektedir. Ergenlik bitimiyle birlikte her yaşta uygulanabilen bu yöntemde seans sayısı uygulama yaptıracak kişinin cilt rengi, kıl rengi, kıl sıklığı ve kıl kalınlığı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Bazen ek seanslar gerektiği gibi daha az seansta etki görülebilmektedir.