Malatya
Giriş Tarihi : 02-08-2012 22:12   Güncelleme : 02-08-2012 22:12

Malatya Belediyesi itfaiyesine 2 araç takviyesi

Malatya Belediyesi Itfaiye Teskilati'nin modernizasyonu ve araç parkinin güçlendirilmesi amaciyla 2 adet çok amaçli itfaiye araci alinmasi için bir ihale yapti.

Malatya Belediyesi itfaiyesine 2 araç takviyesi

Yapilan ihale sonucunda muhammen bedel üzerinden 999 bin lira ile en uygun teklifi veren firmayla ihale sözlesmesinin imzalandigi ve ihaleyi kazanan firmanin 90 gün içerisinde iki adet itfaiye aracini Malatya Belediyesi'ne teslim etmesi gerektigi bildirildi.
Malatya Belediyesi Itfaiye Teskilati'nin araç filosuna katilacak olan 2 adet itfaiye aracindan biri 28 metre hidrolik merdivenli, digeri de 24 metre hidrolik merdivenli olup, her iki araçta da oransal joystick kumanda, 4 bin litre kapasiteli 4 milimetre kalinliginda paslanmaz çelik malzemeden imal edilmis su tanki, 200 litre kapasiteli köpük tanki ile gerektiginde sökülüp takilabilme özelligine sahip manuel kumandali sabit monitörler bulunuyor.
Malatya’da iki yeni itfaiye aracinin da hizmete girmesiyle birlikte, Itfaiye Müdürlügü’nün çok daha hizli bir sekilde olasi yanginlara müdahale edebilecegi belirtildi.