Spor
Giriş Tarihi : 14-04-2014 16:49   Güncelleme : 14-04-2014 16:49

Malatya ASGD genel kurulu yapildi

Anadolu Spor Gazetecileri Dernegi Malatya Subesi (ASGD) Birinci Olagan Kongresi, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Dernegi (TFFHGD) Malatya Subesi Toplanti Salonu’nda yapildi

Malatya ASGD genel kurulu yapildi

 Baskanligini Malatya ASKF Baskani Seyfullah Özdemir’in yaptigi kongre de gizli oy açik tasnif sonucunda üye yeter sayisi ve oy çokluguyla ASGD Baskanligi’na Akif Çelik seçildi.

ÇELIK: KISA SÜREDE BÜYÜK IS YAPILDI

ASGD Malatya Subesi’ni yaklasik dört ay önce kurduklarini ve bunun ardindan Malatya’daki tüm spor camiasini ziyaret ettiklerini ifade eden ASGD Baskani Akif Çelik; “Bu ziyaretlerimizin hemen ardindan 30 Mart Yerel Seçimler nedeniyle bir duraklama dönemi yasadik. Yaklasik yirmi gün önce de Eskisehir’de gerçeklesen Dünya Basin Surasi’nda ASGD Malatya Subesi’ni Ikinci Baskanimiz Fatih Avci’yla birlikte temsil ettik. Gerçekten de çok kisa bir süre içerisinde çok büyük isler basardik. Bütün medya mecrasinda görev yapan kirk kisiyi ASGD çatisi altinda bulusturduk. ASGD Malatya Subesi henüz kuruldu ve muhakkak ki eksiklerimiz var. Ama dernek üyelerimizin yardimlariyla da insallah bu eksiklerimizi en kisa sürede tamamlamaya çalisacagiz” dedi.

KURUMLAR ARASI MÜSABAKALAR YAPILACAK

ASGD’nin yakin zamanda sportif faaliyetler düzenleyerek sporu sevdirmeyi planladiklarini ifade eden Çelik; “Dernek olarak sporun çesitli branslarinda müsabakalar düzenleyecegiz. Bu müsabakalar sonunda fair play ödüllerimiz olacak. Sadece lisansli sporcularin mücadele ettigi degil, halkimizin da birebir içinde oldugu, bir anlayisla sporu halkimiza sevdirecegiz. En kisa zamanda kurumlar arasi turnuvalar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu turnuvayla bütün kurumlari bir araya getirerek sporu sevdirmeyi hedefliyoruz. Tabi bu hedeflerimizi gerçeklestirmek için Malatya ASKF, Hakemler Dernegi, Türkiye Futbol Antrenörleri Dernegi (TÜFAD) ve dernek üyelerimizin desteklerini bekliyoruz. Beni baskan olarak degil bir kardesiniz olarak görün. Insallah hep birlikte olursak asamayacagimiz hiçbir engel olmayacaktir” seklinde konustu.

TÜM BRANSLAR CANLANACAK

ASGD üyelerinden Nihal Gül’ün ata sporumuz olan cirit üzerinde neden durulmadigi sorusunu degerlendiren Çelik; “Bundan sonra sadece cirit degil, diger tüm spor dallarini da Malatya da canlandirmaya çalisacagiz. Türkiye’de spor denilince akla ilk olarak futbol gelmekte. Malatya’da futbol disinda diger branslari da temsil eden çok degerli arkadaslarimiz var. Diger tüm salon sporlarinda da arkadaslarimizi yanimiza alarak Malatya sporunun ivme kazanip basariya kosmasi için elimizden geleni yapacagiz” dedi.


ÖZDEMIR: AMATÖR EVI SART

Malatya Basini’nin amatör kulüplere büyük desteklerinin oldugunu ve bu desteklerinin devam etmesinin amatör kulüpleri ayakta tutacagini ifade eden Malatya ASKF Baskani Seyfullah Özdemir; “Malatya’nin bir amatör evine ihtiyaci var. Suainki mevcut bina amatör spor kulüplerine ait. Burada Hakemler Dernegi, Saha Komiserleri ve TÜFAD var. Hiç kimse kira ödemiyor. Ancak kendi kisitli imkânlarimizla buranin kirasini ödemeye çalisiyoruz. Burada Taban Birligi baskanlarimizda dâhil olmak üzere hiç kimse tek kurus ücret almiyor. ASKF’nin 1200 lira yillik aidati var kulüplerimizin çogundan bunu da alamiyoruz. Malatya ASKF’ye yüz tane amatör spor kulübümüz üyedir. Sikintilarimizdan kurtulabilmek adina kesinlikle bir amatör evine ihtiyacimiz var. Malatya Büyüksehir Belediye Baskanimiz Sayin Ahmet Çakir’dan yer tahsis etmesini ve Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü’müzden de bizlere bir amatör evi yapmalarini rica ediyoruz. Taban birliklerimizin daha düzenli bir sekilde amatör spora hizmet edebilmeleri için bir amatör evine ihtiyacimiz var. Tesis olarak suan Malatya’nin sikintisi yok fakat yeterli de degil. Önümüzdeki elli yili göz önünde bulundurursak daha büyük tesisler yapmak gerekiyor” dedi.ASGD YÖNETIM KURULU

ASGD Baskani Akif Çelik, Ikinci Baskan Fatih Avci, Muhasip Üye Ruhi Arslanboga, Sosyal Iliskiler Sorumlusu Mehmet Türel, Basin Sözcüsü Ömer Çelik.