Malatya
Giriş Tarihi : 20-02-2017 17:05   Güncelleme : 20-02-2017 17:05

Malatya Altyapisina 164 Milyonluk Kredi

Malatya Büyüksehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Idaresi (MASKI) Genel Müdürlügü altyapi çalismalari sürdürüyor. MASKI Müdürlügü bu kapsamda JICA isimli Japon Firmasi ile 164 milyon TL’lik kredi anlasmasi imzaladi

Malatya Altyapisina 164 Milyonluk Kredi

Malatya Büyüksehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Idaresi (MASKI) Genel Müdürlügü, Japan International Cooperation Agency (JICA) ile sehrin altyapisinda kullanilmak üzere 164 milyon TL kredi anlasmasi imzaladi. Dünyanin önde gelen ajanslarindan biri olma özelligi tasiyan ( JAPON ULUSLARARASI ISBIRLIGI AJANSI ) JICA, merkezi Tokyo’da ve 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Teknik isbirligi, kalkinma kredisi ve yatirim olmak üzere Türkiye’de iki faaliyet alani bulunmakta. Malatya’nin gelecek 50-60 yilini kapsayacak sekilde projeler hazirlayarak son 3 yilda 1,460 km altyapi yatirimini gerçeklestiren Malatya Büyüksehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Idaresi (MASKI) Genel Müdürlügü, Japonya Uluslararasi Isbirligi Ajansi (JICA) ve Iller Bankasi ile 40 altyapi yatirimi kapsaminda 164 milyon TL’lik kredi anlasmasi imzaladi.

 

2017 YILINDA N ILK ADIMI ATILACAK

 

MASKI Genel Müdürlügü, almis oldugu 164 milyon TL yatirim Kredisi ile 40 altyapi yatirimi projesinin ilk ayagi olan Dogu Kolektör hatti, Dogansehir Erenli mahallesinin içme suyu ve kanalizasyon hatti ile beraber Akçadag’in Bahri mahallesine içme suyu ve kanalizasyon hatti çalismalarini gerçeklestirecek. MASKI Genel Müdürlügü tarafindan 2017 yili içerisinde Dogu Kolektörü kapsaminda Inönü Üniversitesi, Turgut Özal Tip Merkezi, Çamurlu Mahallesi, Malatya Arena Stadi, Askeri Alan, Villa kent Siteleri, Bulgurlu Mahallesi ve Orduzu Mahallesi’nin kanalizasyon alt yapisiyla beraber Dogansehir’in Erenli mahallesi ve Akçadag’in Bahri mahallesine içme suyu ve kanalizasyon hatti çalismalarina baslayacak.