Malatya
Giriş Tarihi : 07-04-2021 18:15   Güncelleme : 07-04-2021 18:19

MAGTAD, Bakan Yardımcısı Yavuz' u Ziyaret Etti

Malatya Gastronomi,Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Zeki Saygı, Ankara'da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı  Özgül Özkan Yavuz'u makamında ziyaret ederek, Malatya'nın Gastronomi ve Turizm  alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

MAGTAD, Bakan Yardımcısı Yavuz' u Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda gerçekleşen ziyarette, MAGTAD Başkanı Zeki Saygı, Malatya'nın Aslantepe Höyüğü ile ilgili UNESCO süreci hakkında Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz'dan bilgi aldı. Başkan  Saygı ,daha sonra MAGTAD'ın kuruluş süreci ve kurulduktan kısa süre sonra gerçekleştirdiği Kayısı Çiçeği Şenlikleri ve Gastronomi Yazarları Gezisi etkinlikleri ile ilgili bilgi verdi.  MAGTAD Başkanı Zeki Saygı, "Malatya hem gastronomi hem de turizm ve kültürel etkinlikler açısından  bölgenin önemli bir kentidir. Özellikle  Dünya Mirası olan Nemrut Dağına en rahat  ulaşım Malatya'dan sağlanmaktadır ancak turizm açısından yeterince değerlendiremiyoruz. Adıyaman ile  Nemrut dağının bulunduğu bölgede bir yol sorunumuz var, bunun biran önce çözüme kavuşturulması  arzumuz. Böylece Hem Adıyaman hem Malatya bu turizm hareketliliğinden önemli ölçüde faydalanacaktır. Biz dernek olarak her açıdan Malatya'mızın tanıtımı için kolları sıvadık. Sizlerinde desteğine büyük ölçüde ihtiyaç duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ise konuşmasında Malatya'nın önemli bir Kültür ve Turizm merkezi olduğuna dikkat çekerek kısa süre sonra Malatya'yı ziyaret edeceğini ifade etti. Bakan Yardımcısı Yavuz, " Derneğiniz kısa sürede önemli işler yapmış. Bu önemli bir çalışma, Malatya'ya faydalı işler yapılacağından eminim. En kısa sürede Malatya'ya gelerek sizleri ziyaret  edeceğim." dedi. >> HABER MERKEZİ