Malatya
Giriş Tarihi : 15-12-2017 17:33   Güncelleme : 15-12-2017 17:33

Madde Bagimliligina Dikkat Çekildi

Uyusturucu kullaniminin küçük yaslara indigine dikkat çeken Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, “Memleketimizde saglikli toplumun olusmasi için insanlarin da saglikli kosullarda yetismesi lazim. Bunun temel kosulu da madde bagimliligi, uyusturucu ve kötü ahlaktan kaçinmaktir.” dedi

Madde Bagimliligina Dikkat Çekildi

Yesilay Cemiyeti Malatya Sube Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ibrahim Keles, Dr. Özkan Boyraz, Ibrahim Ongun ve Ersin Temel, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’i ziyaret etti. Baskan Gürkan, Yesilay, Cumhuriyetimiz ilk yillarinda kamu yararina kurulmus bir cemiyettir” diyerek Yesilay Cemiyeti’nin önemli faaliyetlerde bulundugunu söyledi.

 

BILINÇLENDIRME EGITIMLERI SÜRÜYOR

 

Yesilay Cemiyeti Malatya Sube Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ibrahim Keles, Dr. Özkan Boyraz, Ibrahim Ongun ve Ersin Temel, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’i makaminda ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Burada konusan Yesilay Cemiyeti Malatya Sube Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ibrahim Keles, Yesilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkinda bilgiler vererek, “Yesilay Malatya Cemiyeti olarak Bagimlilikla mücadele egitimi kapsaminda Malatya’mizin tüm il ve ilçelerde görev yapan rehber ögretmenlerimize egitim faaliyetlerinde bulunduk. Kumar, teknoloji, madde bagimliligi, alkol bagimliligi ve sigara bagimliligi konularinda egitim vererek bunlarin üzerinde tüm ögrenci kardeslerimize, okul çalisanlarimiza egitim faaliyetlerimizi gerçeklestirdik. Eksik kalan kisimlari tamamlama faaliyetleri tamamlamak için çalisiyoruz. Bunun yaninda ikinci projemiz olarak da yetiskinlerimiz üzerinden gençlerimize hitap etmek ve onlarinda bilinçlenmesini temin etmek adina, bini askin yetiskinimize egitim projemiz var. Onlara da bu bes konu hakkinda egitim vermekteyiz. Bunun yaninda bilinçlendirme önleyici faaliyetler anlaminda stant faaliyetlerimiz ile üniversitedeki gençlerimiz için egitim ve seminerlerimiz devam etmekte. Farkindalik ve bilinçlendirme faaliyetleri yapmaktayiz” dedi.

 

GÜRKAN: ÜZERIMIZE DÜSEN GAYRETI GÖSTERMELIYIZ

 

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek, “Yesilay Cemiyeti yönetim kurulunu burada görüp agirlamaktan büyük mutluluk duydugumu belirtmek istiyorum. Hem binamizin hayirli olmasini dilemek, hem de Yesilay Cemiyeti Malatya ölçeginde yaptigi çalismalari bilgilendirmek için bu ziyareti yapmislar. Öncelikle bu çalismalarindan ve ziyaretlerinden dolayi kendilerini kutluyorum. Yesilay, Cumhuriyetimiz ilk yillarinda kurulmus, uyusturucu ile çok mücadele etmis kamu yararina kurulmus bir cemiyettir. Çalismalari takdire sayan çalismalardir. Özellikle son günlerde uyusturucu kullanim yasinin küçük yaslara sirayet ettigi düsünülürse, Yesilay’in ne kadar önemli oldugu gerçegi ortaya çikar. Bu anlamda ben Yesilay Cemiyeti’nin bu çalismalarini tebrik ediyorum. Çalismalarinda kendilerine kolayliklar diliyorum. Memleketimizde saglikli toplumun olusmasi için insanlarin da saglikli kosullarda yetismesi lazim. Bunun temel kosulu da madde bagimliligi, uyusturucu ve kötü ahlaktan kaçinmaktir. Bunu da sosyal taraflar olarak sivil toplum örgütü olarak Yesilay Cemiyeti aktif bir çalisma yürütmektedir. Bu faaliyetlerinden dolayi Yesilay Cemiyetimizi kutluyorum. Bundan sonraki süreçte bizlerde Belediye olarak Çevre Koruma ve diger egitim birimlerimizle birlikte Yesilay Cemiyeti’nin bu tür faaliyetlerine destek olmak ve birlikte hareket etmek noktasinda gayretlerimizi sürdürecegiz” diye konustu.