Malatya
Giriş Tarihi : 20-03-2021 07:04   Güncelleme : 20-03-2021 07:04

LÖSEV Kapı Kapı Para Toplamıyor

LÖSEV adına mahallerde yardım toplanmasına Malatya Şube Başkanı Sevim Balal’dan tepki geldi. ‘LÖSEV kapı kapı dolaşıp para toplamaz’ diyen Balal, LÖSEV'in,  Bakanlar Kurulu' kararıyla yardım toplamaya yetkili olduğununun altını çizerek, evlerden yardım toplanması gibi uygulamaları olmadığını söyledi.

LÖSEV Kapı Kapı Para Toplamıyor

LÖSEV’in Malatya’daki çalışmalarını da değerlendiren Balal, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi. “ 2017'de itibaren Malatya'da LÖSEV ile çalışmalarımız devam ediyor. LOSEV'in Malatya'daki eli kolu olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız bu zalim dert ile uğraşırken Ailelerimiz Maddi manevi çöküş içerisine girerken, birileri insanlarımızı sömürmeye çalışıyor. LÖSEV adını kullanarak ellerine birer broşür ve birer makbuz ile kapı kapı dolaşıp para toplamaya çalışıyorlar.  Lösemili Çocuklarımız var. Lösemili hastalarımız var. Bunlara yardım istiyoruz diye yardım talebinde bulunuyorlar.  Vakfın adını kullanarak para topluyorlar. Vatandaşlarımız kesinlikle böyle şeylere kanmayıp asla ve asla bunlara inanmasınlar. LÖSEV Kesinlikle kapı kapı para toplaması toplamıyor. Hiçbir kurum buna müsaade etmiyor. Bu konuda her zaman yakınıyoruz. Nasıl Bu cesareti alıp da bu şekil davrandıklarını bir türlü inanamıyorum.

YARDIM YAPMAK İSTEYENLER DOĞRUDAN YAPABİLİRLER

Şayet yardım yapılacaksa, TURKCELL, TÜRK TELEKOM veya VODAFONE faturalı hatlarınızdan, 3406’ya SMS göndererek bağış yapabilirsiniz. Her bir mesaj bedeli 20 TL'dir. Daha büyük yardım yapmak isteyenler de sadakaları içinde hangi bankaya giderse gitsin lösev'e yardım yapacağım geldiklerinde yardımlarını ücretsiz bir şekilde yapabilirler. Yapılacak Bu yardımlar her çocuğumuza bir ilaç,  bir Kemoterapi yardımı olacaktır. Lösev yardımlarını hastalarımıza, ihtiyaç sahiplerine kendisi ulaştırıyor. Bunu düşünerek kesinlikle kaplara gelenlere kanmasınlar böyle ellerinde dergilerle dolaşanlara inanmasınlar diyorum. Bugün 200 yataklı LÖSEV tedavisi yapan bir hastanemiz var. Ücretsiz hizmet veriyor. Diğer hastanelerimize de tedavi gören hastalarımız dahil her zaman yardımlarına koşuyorlar. Bu vakfa canı gönülden inanıp desteklesinler. Vatandaşlarımız eğer internetten de bakarlarsa LÖSEV’in kapı kapı para toplamadığını orada da görürler. Yapılan yardımlara ve yapılan yatırımları da lösemili ailelerin memnuniyetini de görürler.  

A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit (ÖZEL HABER)