Genel
Giriş Tarihi : 04-11-2021 10:51   Güncelleme : 04-11-2021 15:56

Lösemi Hastası Ömer’e jest

Malatya Gençlik ve Spor Müdürlüğü Beydağı Gençlik Merkezi üyeleri, Lösemi Hastası 9 yaşındaki Ömer’i gençlik merkezine davet etti. Rahatsızlığı nedeniyle dışarı çıkıp arkadaşları ile oynayamadığını ve gençlik merkezine de gelemeyeceğini öğrenen gençler, bunun üzerine harekete geçerek, “Ömer Gençlik Merkezine gelemiyorsa Gençlik Merkezimiz Ömer'e gider” diyerek hasta çocuğu mutlu ettiler.

Lösemi Hastası Ömer’e jest

Lösemi tedavisi gördüğü için arkadaşlarından ve oyun ortamından uzak kalan Ömer isimli çocuk, daha önce Beydağı Gençlik Merkezi’nde gençlik faaliyetlerine katılıyordu. Tedavi sürecinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislere uzun süre uğrayamayınca Malatya Gençlik ve Spor Müdürlüğü Beydağı Gençlik Merkezi üyeleri, Lösemi Hastası 9 yaşındaki Ömer’i gençlik merkezine davet etti.

Minik Ömer’in rahatsızlığı nedeniyle evden çıkamayacağını söylemesi üzerine Gençlik liderleri ve üyeler ellerine aldığı oyuncaklarla, “Ömer Gençlik Merkezine gelemiyorsa Gençlik Merkezimiz Ömer'e gider.” sloganı ile Lösemi hastası çocuğun evine gittiler.

Etkinlik sonrası açıklamada bulunana gençler, ”Lösemi Haftası nedeniyle tedavisi devam eden Ömer'i evinde ziyaret ederek çeşitli hediyeler verip Merkezim Her Yerde faaliyetlerini de evinde gerçekleştirdik.” dedi.

KAYHAN,”SOSYAL FARKINDALIK OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, gençlerin yaptığı bu faaliyetleri takdir ettiklerini belirterek, ”Memleketin en ücra köşesindeki okulundan tutun, her kesimine kadar farklı faaliyetler düzenliyoruz. Gençlerimize ilgi ve alaka göstererek onların yaşama tutunmasını, spor ile tanışmasını ve kültürümüzü, geleneğimizi hafızalarında canlı tutulmasını sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezlerimiz faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda 2-8 Kasım Lösemi haftası dolayısı ile Gönüllülük kulübü üyelerimiz Ömer isimli evladımızı ziyaret etmişlerdir. Kendisi ile Sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleştirilip, hoş bir vakit geçirmesi sağlanmıştır. Gerçekleştirilen bu faaliyet için kendilerine teşekkür ediyoruz. Her zaman bu tür faaliyetlerin yapılmasından yanayız. Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak modern tesislerimiz ile gençlerimizin her alandaki sportif faaliyetlere katılmasını sağlıyoruz. Bu tarz farkındalık yaratacak projelerimiz ile de bu canlılığı korumaya ve güçlendirmeye çalışacağız.” sözlerini kullandı.

>> Ebubekir Atilla