Türkiye
Giriş Tarihi : 15-02-2012 13:50   Güncelleme : 15-02-2012 13:50

Lösemi hastasi oglunu kullandi

Istanbul'da son bir hafta içerisinde düzenlenen 7 ayri narkotik operasyonunda 100 kilo 130 gram eroin ele geçirildi. Operasyonda yakalanan bir sahsin, lösemi hastasi oglunu da uyusturucu kuryeliginde kullandigi ögrenildi.

Lösemi hastasi oglunu kullandi
   Narkotik Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü ekipleri, 13 Ocak - 20 Ocak tarihleri arasinda 5 ayri ilçede 7 ayri operasyon düzenledi. Ev, isyeri, araba, kargo gibi farkli adreslere düzenlenen baskinlarda 30 kisi yakalandi. Yapilan aramalarda ise toplam 100 kilo 130 gram eroin, 41 bin 300 TL, 8 bin 292 ABD Dolari ve 46 bin 900 Euro, 1'i ruhsatsiz 2 tabanca, sahte sürücü belgesi ve sahte kimlik ele geçirildi.
   Güngören'de bir kaportaci dükkanina düzenlenen operasyonda, Iran'dan gelen bir otomobilin içinde yapilan aramada 20 kilo eroin ele geçirildi. Bunun üzerine Y.H., kizi S.H., ve oglu S.H., gözaltina alindi. Yapilan sorgulamada oglu S.H'nin lösemi hastasi oldugu ve baba Y.H'nin oglunu tedavi etmek için uyusturucu kuryeligini seçtigi ögrenildi. Babanin polise yakalanmamak için de kizini da yanina alarak kendilerine aile görüntüsü verdigi belirtildi. Öte yandan sebekenin baba Y.H'ye "Uyusturucuyu götür. Araba
senin olsun" seklinde de vaatte bulundugu bildirildi.
   Dikkat çeken diger bir operasyonda ise bir masanin üst kisminda ahsap içine saklanmis eroin ele geçirildi. Iran üzerinden yurda sokulan uyusturucunun Makedonya'ya götürülmek istendigi tespit edildi.
   Istanbul Emniyet Müdürlügü'nde sorgulari tamamlanan 30 süpheli adliyeye sevk edildi. Bu süphelilerden aralarinda Iranli baba Y.H'nin de bulundugu 24 kisi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Abla S.H., ve lösemi hastasi S.H.,serbest kaldi.