Spor
Giriş Tarihi : 05-12-2021 16:39   Güncelleme : 05-12-2021 16:39

“Lig’de Kalmak İçin 7 Oyuncu Lazım”

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica:” Önümüzdeki yıl eğer benim mantelitemle ve istediğim oyuncularla oynarsak ve ilk 10'un altında bitirirsek Malatya'dan bir kuruş almadan buradan ayrılacağım. Ancak bu yıl Süper Lig'de kalmamız için en az 6-7 oyuncuya ihtiyacımız var. ”dedi.

“Lig’de Kalmak İçin 7 Oyuncu Lazım”

Bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada Sumudica, “Malatyaspor ile ilgili bazı gerçekleri söylemek gerekir. Nasıl olur da bir kondisyoner gelip de bana zorlu idman yaptırmayalım, sakatlıkla karşılaşırız diyor. Buna inanamıyorum. Daha sonra futbolcular da gelip aynı şeyleri söylediler. Ben kendi yolumda ilerlemeye devam ettim ve her antrenmanda bir oyuncumu kaybetmeye başladım. Bu beni üzüyor, yoruyor. “ diye konuştu.

Akhisar maçında oyuncuların istenilen performansı göstermediğini söyleyen Sumudica; ”Transfer yapmamız lazım. Dünkü oynanan Akhisar maçında 6 oyuncumuz 22 yaşının altındaydı. Bizim oyuncularımız Süper Lig oyuncuları ama istenilen performansı gösteremediler. Malatyaspor adına söylüyorum, utanıyorum çünkü 10 tane oyuncumuz Süper Lig'de forma giyebilecek seviyede değil." dedi.

Süper Lig’de kalabilmek için 6 veya 7 oyuncunun olması gerektiğini vurgulayan Rumen teknik adam; ”Ben Gaziantep'e ilk gittiğimde Alanya'ya 4-0 mağlup olduk. Sonrasında başkanla konuşup kendi takımımı kendim kurdum. Ben de kendi oyun manteliteme uygun oyuncu getirmek durumundayım. Süper Lig'de kalmak için en az 6-7 oyuncuya ihtiyacımız var. Önümüzdeki yıl eğer benim mantelitemle ve istediğim oyuncularla oynarsak ve ilk 10'un altında bitirirsek Malatya'dan bir kuruş almadan buradan ayrılacağım. Ancak bu yıl Süper Lig'de kalmamız için en az 6-7 oyuncuya ihtiyacımız var." sözlerini kullandı.

Marius Sumudica’nın açıklamaları şu şekilde;

"Takımda sadece transfere ihtiyacımız yok. Malatya'da birçok şeyi değiştirmemiz lazım. Hedefim taraftarları tekrar stada çekip, maçları full seyirci önünde oynamak."

"Ben spontane yaşıyorum. Sumudica o an ne hissediyorsa onu vücut diline yansıtıyor. Antalya'da hatırladığım bir olay var. Bir oyuncuma bağırdım, düştüm ve yerde su vardı. Bir Romanya kanalı vardı. Yerde hiçbir şey olmamış gibi oturdum. Sumudica bu."

"Hakemler hakkında da bir şeyler söyleyeceğim. 20 cm içeri girdiğim için bana kırmızı kart gösterip dışarı attılar. Diğer takımın tüm yedek kulübesi 1 metre içeri giriyor ve hiçbir şey olmuyor. Sadece bana değil Malatya'ya saygı göstermeleri gerekiyor. Öyle hocalar var ki içeri geçip şut çektiği oluyor. Sumudica kendi alanından 20 cm geçince kırmızı kart. Bunu anlamıyorum."

"Son olarak Sumudica her zaman burada olacak, Malatyaspor Süper Lig'de kalacak. Sumudica her zaman direkt doğru olanı söyler. Ben hiçbir yere gönderme yapmadan gerçekleri söyledim." >> HABER MERKEZİ