Yazar
Giriş Tarihi : 18-12-2017 00:00   Güncelleme : 18-12-2017 00:00

LIDERLIK MALATYA'DA KALDI

Süper ligde geride biraktigimiz 15 haftanin en iyi futbolunu oynayarak, Galatasaray'i hem futbol olarak hem de sonuç olarak maglup edip hakli bir galibiyet aldik

LIDERLIK MALATYA'DA KALDI

Süper ligde geride biraktigimiz 15 haftanin en iyi futbolunu oynayarak, Galatasaray'i hem futbol olarak hem de sonuç olarak maglup edip hakli bir galibiyet aldik. Üç puani hak eden taraf Malatya spordu çünkü mücadele üst seviyedeydi, galibiyeti isteyen tarafti. Bunun sonucunda da liderlik Malatya'da kaldi.

Maçin 30. Dakikasinda sut atan Galatasaray hiç bu kadar mahkûm oynamamisti, aslinda camiaya büyük iyilik ettik, akillari baslarina geldi yol yakinken Tudor'u gönderdiler, Malatya'ya tesekkür borçlari var

Simdi yorumcular yazar Tudor yanlis kadro çikardi, taktik yanlisti, Galatasaray iyi oynamadi, hayir efendiler Galatasaray'i oynatmayan tüm pas baglantilarini kesen, en iyi defans ofanstir ilkesiyle ilerde basan bir Malatya vardi.

Aslinda Galatasaray üçlü savunma ile çikinca Kanatlardan T. Dogan Sahin ve Pereira bulduklari bosluklari iyi degerlendirdi. Boutaib topu ayaginda tutabilse ve takim olarak telas yapmasaydik maç daha farkli olabilirdi.

Sahada ayak basmadik yer birakmayan Aytaç, Murat Yildirim, Azubuike oyuncu üçlüsüne birde kenarlardan T. Dogan Sahin ve Pereira katilinca rakip sahasindan çikamadi. Mina ve Sadik sifir hatayla oynadi, Sadik ve Cissokho her hafta üzerine koyarak oynuyorlar. Sadik Gomis'i, Mina Ndiaye'yi iyi markaj etti. Azubuike Belhanda'ya, Murat Yildirim Feghouli'ye top oynatmadi.

Çok kritik yerlerde müdahalesi olan Sadik maçin adamiydi.

Sag kanattan çok orta atamadik ancak sol taraftan iyi ortalar geldi. Cissokho'nun bir ortasi 1. gole asist oldu. Cissokho'nun bu kadar rahat çikisi, Aytaç ve Azubuike'nin kademesine girmesinden dolayi oldu. 

Sahada savasan ve disiplinli oynayan bir Malatya vardi. Ayni zamanda Y. Malatyaspor ilk defa bir maçta kontraya çok adamla ve çabuk çikti. Bu oyun seklini demek ki yapabiliyormusuz.

Bu hafta yine hakem hatasi oldu, yine verilmeyen penalti. Ceza alani içinde Adem'in ayagina basan Daneyer'in pozisyonu net penaltiydi, hakem disarida dedi faul verdi. Her hafta böylemi olacak çok merak içindeyim.

Iyi futbolumuzu Kayseri maçinda sürdürüp puan ya da puanlari insallah aliriz.