Teknoloji
Giriş Tarihi : 30-04-2015 20:11   Güncelleme : 30-04-2015 20:11

Lenovo’dan kadinlara destek

Türkiye’de yeni baslattigi “Degisen Benim” projesi ile kadinlara ve gençlere destek olan Lenovo Anadolu kadinlarini, basarili ve girisimci kadinlarla bir araya getirerek teknoloji konusunda bilinçlendiriyor. Lenovo ayni zamanda proje kapsaminda girisimci kadinlara maddi destek de saglayacak

Lenovo’dan kadinlara destek

 Tablet ve Akilli Telefon lansmanlari ile 2015'e iddiali giren teknoloji devi ve PC pazari lideri Lenovo’nun “Degisen Benim” projesi ile baslattigi Kadin bulusmalari kapsaminda Adana’dan sonra ikinci duragi Malatya oldu. Ilk olarak konuyla ilgili Doobletree by Hilton Otel’de basina açiklama yapan Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçi, Türk kadininin her anlamda daha bilgili olmayi ve desteklenmeyi hak ettiklerini söyleyerek, proje hakkinda su bilgileri paylasti;

KADINLAR IÇIN OYUN YENIDEN BASLIYOR

“Aslinda bu bizim için bir tercih degil zorunluluk. Geçtigimiz yil Lenovo için yeni ürün aileleri ile büyüme kat ettigimiz önemli bir yildi. Bu yil ise kadin özelinde “Kadinlar Için Oyun Yeniden Basliyor” diyoruz ve “Degisen Benim” sloganiyla projemize basliyoruz. Hayatimizin vazgeçilmezi olan teknoloji konusunda uzman konusmacilarla kadinlara farkli bakis açilari kazandirmayi hedefliyoruz.  Kadin ister evde, ister is alaninda olsun veya çocugunun egitiminde olsun teknoloji ile her zaman bir araya geliyor. Kadina verdigimiz destek toplumsal, ekonomik ve bireysel anlamda bize mutluluk basari ve refah artisi olarak geri dönecektir. Ayrica kadinlarin kariyerlerinde ilerleyebilmeleri için gelisimlerine destek olmayi hedefliyoruz.

ÇALISMA GÜCÜNÜN %40’INI KADINLAR OLUSTURUYOR

 Lenovo’nun dünyadaki 60 bin çalisani arasinda kadinlar, çalisma gücünün %40’ini olusturuyor. Lenovo dünyada da WILL (Women In Lenovo Leadership) projesini yöneten ve kadinlarin yaninda yer alan bir marka. Avrupa Baskanimiz liderliginde bulusup kadinlarin gelistirilmesi, mentorluk sistemleri, bölgesel rol modellerle kadinlarin ihtiyaçlarinin ve yasanan sorunlarin anlasilip çözüm üretilmesi ve farkindalik yaratilmasi üzerine çalismalar yapiyoruz. Bölgemizdeki birçok ülkede kadinlara yönelik farkli insiyatifler gelistiriliyor. Biz de Türkiye'de Anadolu sehirlerimizi ziyaret ederek kadin bulusmalariyla kadinlara katki vermekten onlara destek olmaktan ve farkindalik yaratmaktan mutluluk duyuyoruz.  Ayrica her sehirde ülkemizin gelecegi için en önemli kaynagi olan gençlerimiz ile üniversitelerde bulusacagiz. Basarilariyla dikkat çekmis is dünyasinin önde gelen isimlerini, üniversite gençleriyle bir araya getirerek, teknoloji ve liderlik üzerine keyifli konusmalarla gençlere yeni bir vizyon kazandiracagiz.”


 KADINLAR BILGILENDIRILDI

Basin toplantisinin ardindan Dooble tree by Hilton Otel’de kadinlara bir araya gelindi kadin bulusmalarinin konusmacilari Teknolojik Anneler Grubu’ndan Derya Divrikli Gül ve kendi fikri olan internet sitesiyle kisa sürede büyük basari yakalayan bikutumutluluk.com sitesi kurucusu Ayse Simsek oldular. Toplantida Malatyali kadinlara, web sayfasi ve blog nasil tasarlanir? teknoloji ve çocuk iliskisi, sosyal medya kullanimi, internet güvenligi, internetten para kazanilir mi? gibi güncel konular hakkinda bilgiler verildi. Son olarak Inönü Üniversitesi’nde “Yeni Bir Lider” ekibi ile gençlerle bir araya da gelen Lenovo ekibi, gençlerle is dünyasinin liderlerini bira araya getirerek onlara yeni bakis açilari kazandirdilar.  Malatya Inönü Üniversitesi’ndeki bulusmada “Degisen Benim” projesi kapsaminda gençlere deneyimlerini aktaran konusmacilar ise Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydin ve Linkedin Türkiye ve Ortadogu Eski Bölge Direktörü ve YeniBir Lider Yönetim Kurulu Üyesi Ali Riza Babaoglan oldular.

 

#DEGISENBENIM HASHTAG’I ILE TÜM TÜRKIYE DUYACAK

Malatya’dan sonra Gaziantep, Izmir, Bursa ve Eskisehir’de kadin bulusmalari gerçeklestirecek olan Lenovo, isbirligi yaptigi “Teknolojik Anneler” ile kadinlarla teknoloji ve sosyal medya konulu sohbetler yapan Lonovo projesini #DegisenBenim hashtag’i ile tüm Türkiye’de duyuracak. Kadin bulusmalarinda kendi imkânlariyla dünyaya açilmis ve uluslararasi basari kazanmis kadinlar da Lenovo’nun davetlisi olarak kendi hikâyelerini paylasacaklar. Lenovo ayni zamanda proje kapsaminda girisimci kadinlara maddi destek de saglayacak.