Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-10-2021 12:41   Güncelleme : 06-10-2021 13:26

LC Waikiki Patronu Küçük'ten 'Giyimde Enflasyon' Uyarısı

Pamuk fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Malatyalı İşadamı Vahap Küçük, hazır giyim ve ayakkabı sektöründe bu kış yüzde 35 fiyat artışı olduğunu söyledi. Küçük "Böyle giderse yaz sezonu da zamlı olacak" dedi.

LC Waikiki Patronu Küçük'ten 'Giyimde Enflasyon' Uyarısı

Türkiye'de ve dünyada birçok ülkede faaliyet gösteren hazır giyim markası LC Waikiki'nin patronu Vahap Küçük, giyim sektörü için zam sinyali verdi. LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Küçük, tekstil ve ayakkabı sektörünün kış ayına yüzde 35'lik fiyat artışıyla girdiğini söyledi. Küçük, fiyat artışına gerekçe olarak girdi maliyetlerini gösterdi ve "Eğer 2-3 ay daha böyle giderse yaz sezonu da maalesef enflasyonun 10-15 puan üzerinde artış olma ihtimali yüksek” dedi.

Bloomberg HT’ye konuşan Küçük, pamuk fiyatlarının arttığını söyledi ve fakat artışın geçici olduğunu ifade etti. Küçük “Pamuk fiyatlarında beklenmedik bir artış oldu. Geçen sene 65 sent olan pamuk, bu sene 1,05 doları buldu. Dolar bazında yaklaşık yüzde 80 bir artış var. Böyle giderse bu durum giyim enflasyonunu olumsuz etkileyecektir” diye konuştu.

Pamuk fiyatlarındaki artışın 2011’de benzer bir şekilde yaşandığını aktaran Küçük, durumun geçici olduğunu belirterek, stok yapılmasının doğru olmadığını vurguladı.