Dünya
Giriş Tarihi : 28-08-2018 11:51   Güncelleme : 28-08-2018 11:51

Lavrovdan Lübnandaki Suriyeli Sığınmacılar İçin Açıklama

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANI SERGEİ LAVROV, SURİYE’DEKİ SAVAŞTAN KAÇARAK LÜBNAN’A SIĞINAN MÜLTECİLERİN GERİ DÖNÜŞLERİNE DESTEK VERECEKLERİNİ AÇIKLADI.

Lavrovdan Lübnandaki Suriyeli Sığınmacılar İçin Açıklama
Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Suriye’deki savaştan kaçarak Lübnan’a sığınan mültecilerin geri dönüşlerine destek vereceklerini açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Lübnan Dışişleri Bakanı Gibran Basile ile Rusya’da yaptığı görüşmede Suriye’de yaşanan savaştan kaçarak Lübnan’a sığınan Suriyeli mültecilerin Suriye’ye geri dönüşleri için çalışma başlatıldığını söyledi. Lübnan’ın başlattığı çalışmayı değerlendiren Lavrov, “Düzenli olarak Lübnan’dan Suriye’ye dönüş için müracaat eden Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönüşü için yapılacak olan her başvuru dikkate alınacak, Rusya bu dönüş için her türlü desteği sağlayacaktır. Geçtiğimiz yıl Lübnan’dan Suriye’ye yaklaşık 7 bin Suriyeli sığınmacı ülkelerine dönmek için müracaatta bulundu, bu müracaatlar sonucunda başvuranlar ülkelerine geri döndürüldü. Bu rakamların arttırılması için Rusya üzerine düşen çabayı gösterecektir” dedi.