Malatya
Giriş Tarihi : 16-03-2015 20:20   Güncelleme : 16-03-2015 20:20

Kuzu yarismasina müracaat basladi

Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Birlik Ihsan Akin, birlik binasinda düzenledigi basin açiklamasinda, 5’inci en güzel kuzu yarisma müracaatlarinin basladigini söyledi

Kuzu yarismasina müracaat basladi

Akin, “Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi olarak ortak Gida, Tarim ve Hayvancilik il Müdürlügü ile ortaklasa Malatya Büyüksehir Belediyesi Kültür AS’nin de katkilariyla yapilacak olan "besincisini  en güzel kuzu yarismamiz, elemeleri 12 Mart itibariyle baslamis basvurulari 12 Mart baslamis olup yetistiricilerimize mesaj gönderdik. 25 Mart’a kadar Gida, Tarim ve Hayvancilik ilçe müdürlüklerine müracaatlar devam edecek bu süre içerisinde degerlendirmeler ilçe müdürlüklerindeki teknik elemanlar tarafindan yapilip 25 Mart’tan sonra finale kalanlar belirlenecek. 5 Nisan 2015 Pazar günü saat 11.00 da ise 25 tane finale kalan yetistiricilerimizin kuzulari fuar alaninda yarisacaklar tabi burada en önemlisi biz bu yarismayi geleneksel hale getirdik. Çünkü kuzu yetistiricilerimiz önemli, aslinda kuzularimizin hepsi bizim için güzel ama kuzu yetistiricilerimizin birbirinden güzel kuzularinin ve sahiplerinin daha iyi kuzulari yetistirebilmesi adina küçükbas dogal hayvanciliginda, farkindaliginin olusturulmasi daha fazla desteklenmesi adina böyle bir çalismayi böyle bir yarismayi baslattik. Bütün Malatyalilar olsun, il disindan gelecek olan, misafirler olsun, Malatya’da yasayanlar olsun, tüm halkimizi küçük çocuklariyla Mismis Park fuar alanina 5 Nisan pazar sabah saat 11.00 da bekliyoruz.                                      Ben simdiden programin hayirli olmasini diliyor herkesi kuzu yarismamiza bekliyor özellikle hayvanlari görmeyen küçük çocuklarimizin orada gelip bu kuzulari sevmesi kucaklamasi imkanindan faydalanmasi adina güzel bir program oldugunu ve güzel bir yarisma oldugunu düsünüyorum , bu baglamda herkesi programa bekliyoruz” dedi.                                                                                                                                        

Yarismada birinciye tam, ikinciye yarim, üçüncüye çeyrek altin, finale kalanlara ise hediye çeki katilim belgesi ve yem verilecek.