Malatya
Giriş Tarihi : 04-10-2013 16:39   Güncelleme : 04-10-2013 16:39

Kuzey Kusak Yolu Bölgeye Hayat Verecek

Kuzey Kusak Yolu’nda incelemelerde bulunan Belediye Baskani Ahmet Çakir, yolun hem Malatya merkez trafigini rahatlatmak adina hem de Kaynarca-Çarmuzu bölgeleri ile alt taraflari olan kayalik bölgesinin tamaminin hizli bir sekilde gelismesi için büyük Önem Tasidigini söyledi

Kuzey Kusak Yolu Bölgeye Hayat Verecek

Belediye Baskani Ahmet Çakir, beraberinde belediye baskan yardimcilari ve bazi daire müdürleri ile birlikte, açma çalismalari devam eden Kuzey Kusak Yolu’nda incelemelerde bulundu..Inceleme gezisi sirasinda açiklamalarda bulunan Belediye Baskani Ahmet Çakir, Kaynarca-Çarmuzu bölgelerinin gelismesi için Kuzey Kusak Yolu’nun çok büyük önem tasidigina dikkat çekerek, “Hem Malatya merkez trafigini rahatlatmak adina hem de Kaynarca-Çarmuzu bölgeleri ile alt taraflari olan kayalik bölgesinin tamaminin hizli bir sekilde gelismesi için bu yol çok önemliydi. Bu açidan göreve geldigimiz günden beri burada yogun bir çalisma içerisindeyiz” dedi.Kadastrodan kaynaklanan bir eksikligin çalismalari uzattigini ifade eden Baskan Çakir, su anda yolun 10 kilometrelik kisminin sanat yapilariyla birlikte tamamlanmak üzere oldugunu,Yolun, satih kaplamasiyla birlikte 8 kilometresinin asfaltinin yapildigini dile getirdi.

ÇARMUZU YOLU KUSAK YOLUNA BAGLANACAK

“Çarmuzu yolunu da devam eden suyulandirma çalismasi bittikten sonra bu kusak yolumuza baglayacagiz.” diyen Çakir açiklamasini  söyle sürdürdü; “Orada bir suyulandirma çalismamiz var. Bu bölgede kusak yolu ile ilgili 3-4 suyulandirma çalismasini bitirdik, ama orda bir arazinin kayitlarda gözükmemesinden kaynaklanan bir sikinti çikti. Bundan dolayi da suyulandirma geçersiz kaldi. Tapu kadarstro tarafindan 1 yildan beri bir çalisma yapiliyor. Çalisma bittikten sonra biz de suyulandirma çalismasini tekrar baslatacagiz. 4-5 ay içerisinde bu suyulandirma çalismalarini bitirerek, hizmetlerimize devam edecegiz.”  Çarmuzu yolu ile Kuzey Kusak Yolu’nun birlesme noktasindaki kamulastirma çalismalarinin da devam ettigini belirten Baskan Çakir, “Bölge ve Malatya için bu iki yolun kavusmasi ve açilmasi çok önemli. Önümüzdeki aylarda bu bölgede yogun bir çalisma gerçeklestirecegiz. Bu açtigimiz noktayi da satih kaplama ve asfaltla tamamlamis olacagiz” diye konustu.

Kaynarca Mahallesi Muhtari Osman Ay ve Çarmuzu Mahallesi Muhtari Haci Korkmaz, Baskan Çakir’a tesekkürlerini iletti. Çarmuzu Mahallesi Muhtari Haci Korkmaz,  çalismalarin tarihe geçecek önemde oldugunu belirtti.